Customizr v3.0.14 - en to hu translation catalogue (267 entries)

en:  here
hu: itt

en: %1$s at %2$s
hu: %1$s : %2$s

en: &larr; Previous
hu: &larr; Előző

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
hu: &mdash; Demó lapozókép &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
hu: &mdash; Nincs lapozókép &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
hu: &mdash; Lapozókép kiválasztása &mdash;

en: (Edit)
hu: (Szerkesztés)

en: 2 sidebars : Right and Left
hu: 2 oldalléc: Jobb és Bal

en: 404 Not Found
hu: 404 Elnyelte a Prikulics

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
hu: <span class="meta-nav">&larr;</span> Régebbi bejegyzések

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
hu: <span class="meta-nav">&larr;</span> Régebbi bejegyzések

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
hu: <strong>Minden megteszünk azért, hogy a Customizr egy tökéletes ingyenes téma maradjon.</strong><br/> Kérjük segítsd erőfeszítéseinket és adományoz számunkra  $20, $50, vagy akár  $100.

en: A static page
hu: Statikus oldal

en: About %s
hu: Névjegy: %s

en: About Customizr
hu: Customizr névjegy

en: Add a menu
hu: Menü hozzáadása

en: Add a slider
hu: Lapozókép létrehozás

en: Add a slider to this post/page
hu: Lapozókép hozzáadása oldalhoz/bejegyszéshez

en: Add to a slider
hu: Hozzáadás lapozóképhez

en: Add to a slider (create one if needed)
hu: Hozzáadás lapozóképhez (szükség esetén csinálj új  lapozóképet)

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
hu: Élő szerkesztéshez írd ide saját CSS kódjaidat (haladó felhasználóknak)

en: Add your own CSS
hu: Írj saját CSS-t

en: Always use this field to add your custom css instead of editing directly the style.css file : it will not be deleted during theme updates. You can also paste your custom css in the style.css file of a child theme.
hu: Azért, hogy téma vagy Wordpress frissítéskor a beállításaid ne vesszenek el, mindig ide vagy egy child téma style.css fájljába írd a saját CSS kódjaidat.

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
hu: Megjelenik a bejegyzésekben, statikus oldalakon, archívumokban és a kereső oldalakon

en: Archives
hu: Archívum

en: Author Archives :
hu: Szerző szerinti  archívum:

en: Autoscale images on zoom
hu: Képek automatikus skálázása zoomoláskor

en: Back Home
hu: Ugrás a kezdőlapra

en: Back to top
hu: Ugrás az oldal tetejére

en: Black
hu: Fekete

en: Blue
hu: Kék

en: Browse:
hu: Böngészés:

en: Button Link
hu: Nyomógomb link

en: Button Text
hu: Nyomógomb szöveg

en: Button text
hu: Nyomógomb szövege

en: Button text (80 car. max length)
hu: Nyomógomb szöveg (max. 80 karakter)

en: Category Archives :
hu: Kategória szerinti archívum:

en: Change layout options
hu: Oldalszerkezet beállítások

en: Changelog in version %1$s
hu: Változások a %1$s verzióban

en: Check the FAQ
hu: Olvasd el a GYIK

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
hu: Linkelt oldal/bejegyzés kiválasztása (az utolsó 100 közül)

en: Choose a predefined skin
hu: Téma kiválaszása

en: Choose a slider
hu: Lapozókép kiválasztása

en: Choose content and layout
hu: Tartalom és oldalszerkezet kiválasztása

en: Choose the global default layout
hu: Globális alap oldalszerkezet beállítása

en: Choose the pages default layout
hu: Oldal alap oldalszerkezetének beállítása

en: Choose the posts default layout
hu: Bejegyzés alap oldalszerkezete

en: Code snippets
hu: Kódrészletek

en: Comment navigation
hu: Hozzászólás navigálás

en: Comment(s) on
hu: Hozzászólás(ok)

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Comments are closed.
hu: Hozzászólások lezárva

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Olvasás folytatása <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a slider
hu: Lapozókép létrehozása

en: Create beautiful sliders
hu: Gyönyörű lapozóképek készítése

en: Current slide
hu: Jelenlegi lapozókép

en: Custom CSS
hu: Saját CSS

en: Customize your website at any time!
hu: Beállítások

en: Customizer screen
hu: Beállítási képernyő

en: Customizr Showcase
hu: Customizr bemutató

en: Customizr comes with a cool slider generator : add a slider to any post or page!
hu: A Customizr egy lapozókép készítőt is tartalmaz, melyet bármilyen bejegyzéshez, vagy oldalhoz hozzáadhatsz!

en: Customizr is a clean responsive theme
hu: A Customizr egy egyszerű reszponzív téma

en: Daily Archives: %s
hu: Nap szerinti archívum: %s

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
hu: Az alap %1$s oldalszerkezet beállítva: %2$s

en: Default layout %1s
hu: Alap oldalszerkezet: %1s

en: Delay between each slides
hu: Lapozóképek közötti késleltetés

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
hu: Lapozóképek közötti váltás ezredmásodpercben (alap: 5000 ms)

en: Delete slider
hu: Lapozókép törlése

en: Delete this slider
hu: Lapozókép törlése

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
hu: Leírás (cím alatt, max. 250 karakter)

en: Disable
hu: Kikapcsol

en: Discover the features
hu: Fedezd fel a funkciókat

en: Discuss in the user forum
hu: Dumcsizás a fórumban

en: Display Breadcrumb
hu: Nyomvonal ki-/bekapcsolása

en: Display home featured pages area
hu: Kiemelt oldalak ki-/bekapcsolása

en: Display the excerpt
hu: Kivonatszöveg megjelenítése

en: Display the full content
hu: Teljes tartalom megjelenítése

en: Display top border
hu: Felső szegély ki-/bekapcsolása

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
hu: Ha úgy találod, hogy egy érdekes honlapot hoztál létre, küld be hozzánk, hogy más is tanuljon belőle.

en: Don't show any posts or page
hu: Bejegyzések/oldalak elrejtése

en: Dribbble profile url
hu: Dribble profil

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit this slide
hu: Lapozókép szerkesztése

en: Enable
hu: Bekapcsol

en: Enable comments on pages
hu: Hozzászólások engedélyezése az oldalakon

en: Enable/disable lightbox effect on images
hu: Lightbox effektus ki-/bekapcsolása

en: Enable/disable retina support
hu: Retina képernyők támogatásának ki-/bekapcsolása

en: Enable/disable smooth scroll on click
hu:  Finom görgetés ki-/bekapcsolása

en: Facebook profile url
hu: Facebook profil

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
hu: Favicon feltöltése (támogatott formátumok: .ico, .png, .gif)

en: Featured page
hu: Kiemelt oldal

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen%s.
hu: Kiemelt oldal leíró szövege: használd az oldal kivonatszövegét, vagy írj egy sajátot a Beállítási képernyőn %s.

en: Featured pages options
hu: Kiemelt oldalak beállítása

en: Featured text one (200 car. max)
hu: 1. kiemelt oldal szövege (max. 200 karakter)

en: Featured text three (200 car. max)
hu: 3. kiemelt oldal szövege (max. 200 karakter)

en: Featured text two (200 car. max)
hu: 2. kiemelt oldal szövege (max. 200 karakter)

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
hu: Inspirálódj a mások által létrehozott Customizr alapú honlapokból!

en: Follow me on Dribbble
hu: Kövess a Dribbble-n

en: Follow me on Facebook
hu: Kövess a Facebook-on

en: Follow me on Github
hu: Kövess a Github-on

en: Follow me on Google+
hu: Kövess a Google+-on

en: Follow me on Instagram
hu: Kövess az Instagram-on

en: Follow me on LinkedIn
hu: Kövess a LinkedIn-en

en: Follow me on Twitter
hu: Kövess a Twitteren

en: Follow me on WordPress
hu: Kövess a Wordpress-en

en: Follow me on Youtube
hu: Kövess a Youtube-on

en: Follow us
hu: Kövess minket

en: Footer Widget Area One
hu: Lábléc widget - 1. zóna

en: Footer Widget Area Three
hu: Lábléc widget - 3. zóna

en: Footer Widget Area Two
hu: Lábléc widget - 2. zóna

en: Force default layout everywhere
hu: Alap oldalszerkezet kikényszerítése mindenhol

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
hu: Logó méret max-width:250px és max-height:100px kényszerítése

en: Front Page
hu: Főoldal

en: Front page
hu: Főoldal

en: Front page displays
hu: Főoldal beállításai

en: Full width slider
hu: Teljes szélességű lapozókép

en: George Orwell
hu: Áron bá'

en: Github profile url
hu: Github profil

en: Go to Dashboard
hu: Ugorj a Vezérlőpult-hoz

en: Go to Dashboard &rarr; Home
hu: Ugorj a Vezérlőpult-hoz &rarr; Kezdőlap

en: Google+ profile url
hu: Google+ profil

en: Green
hu: Zöld

en: Grey
hu: Szürke

en: Happy user of Customizr?
hu: Elégedett Customizr felhasználó?

en: Help
hu: Sugó

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Home featured page one
hu: 1. kiemelt oldal

en: Home featured page three
hu: 3. kiemelt oldal

en: Home featured page two
hu: 2. kiemelt oldal

en: If enabled, this option activate a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. This will not apply to image gallery.
hu: Ha engedélyezed, egy felugró zoom effektusos ablak jelenik meg a képre klikkeléskor. Galériáknál nem működik.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
hu: Ha engedélyezed, lightbox effektuskor a képek automatikusan a képernyőhöz skálázodnak

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
hu: Akkor írjon egy pozitív véleményt a wordpress.org honlapjára. (Minden visszajelzésre ki vagyunk éhezve)

en: Images
hu: Képek

en: Instagram profile url
hu: Instagram profil

en: Just try it!
hu: Próbáld ki!

en: Just use it as you want !
hu: Használd ízlés szerint!

en: Layout Options
hu: Oldalszerkezet beállítások

en: Learn more
hu: További részletek

en: Leave a Comment
hu: Hozzászólás

en: Left Sidebar
hu: Bal oldalléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalléc

en: Let your creativity speak and easily customiz'it the way you want!
hu: Enged szabadjára fantáziád

en: Link to full-size image
hu: Link a teljes méretű képhez

en: LinkedIn profile url
hu: LinkedIn profil

en: Logo &amp; Favicon
hu: Logo és Favicon

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif)
hu: Logó feltöltés (támogatott formátumok: .jpg, .png, .gif)

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Manage menus
hu: Menük beállítása

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
hu: A beállítások a Wordpress beállítási felületén érhetőek el.

en: Maximum number of posts per page
hu: Maximum bejegyzés per oldal

en: Merge
hu: Összefűz

en: Minute %1$s
hu: Perc %1$s

en: Missing Attachment
hu: Hiányzó csatolmány

en: Monthly Archives: %s
hu: Hónap szerinti archívum: %s

en: Need help with Customizr ?
hu: Customizr segítségre van szükséged?

en: Need help with Customizr? Click here!
hu: Customizr segítségre van szükséged? Klikk ide!

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Újabb bejegyzések <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Újabb bejegyzések <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
hu: Következő &rarr;

en: No
hu: Nem

en: No Image Selected
hu: Nincs kép kiválasztva

en: No link
hu: Nincs link

en: No sidebars : full width layout
hu: Oldalléc nélkül: teljes oldalszélesség

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hu[0]: %1$s  &ldquo;%2$s&rdquo;-ból

en: Ooops, page not found
hu: Híjnye ez bésírült s ejsze ki se gyütt!

en: Orange
hu: Narancs

en: Page %d
hu: %d oldal

en: Page %s
hu: %s oldal

en: Pages &amp; Posts Layout
hu: Oldalak/bejegyzések oldalszerkezete

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Permalink to %s
hu: Közvetlen hivatkozás: %s

en: Pingback:
hu: Visszapingelés

en: Pinterest profile url
hu: Pinteres profil

en: Post author
hu: Bejegyzés szerzője

en: Post navigation
hu: Navigálás a bejegyzések között

en: Posts page
hu: Bejegyzések oldala

en: Published
hu: Közzétéve

en: Purple
hu: Bíbor

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
hu: RSS csatorna (az alapcsatorna a Wordpress)

en: Read more &raquo;
hu: Részletek &raquo;

en: Read the documentation
hu: Olvasd el a dokumentációt

en: Red
hu: Vörös

en: Reply
hu: Válasz

en: Return to
hu: Visszaküldés

en: Right Sidebar
hu: Jobb oldalléc

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalléc

en: Search Results for :
hu: Keresési eredmény:

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
hu: Keresési eredmények a  &quot;%1$s&quot; kifejezéshez

en: Select a skin for Customizr
hu: Customizr téma kiválasztása

en: Select a specific layout for %1$s
hu: Oldalszerkezet beállítás: %1$s

en: Select front page slider
hu: Főoldal lapozóképe

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
hu: Bejegyzéslista hossza (kezdőlap, keresés, archívum, ...)

en: Set up comments options
hu: Hozzászólások beállításai

en: Set up front page options
hu: Főoldal beállításai

en: Set up layout options
hu: Oldalszerkezet beállítások

en: Set up logo and favicon options
hu: Logo és favicon beállításai

en: Set up the front page layout
hu: Főoldal oldalszerkezete

en: Set up your social links
hu: Közösségi linkek beállítása

en: Show images
hu: Képek mutatása

en: Sir Winston Churchill
hu: Mári néni

en: Skin
hu: Téma

en: Slide Image
hu: Lapozókép

en: Slide Text
hu: Lapozókép szöveg

en: Slider Layout : set the slider in full width
hu: Lapozókép oldalszerkezete: teljes szélesség

en: Slider Options
hu: Lapozókép beállítások

en: Slider options
hu: Lapozókép beállítások

en: Social links
hu: Közösségi linkek

en: Social links in footer
hu: Közösségi linkek a láblécen

en: Social links in header
hu: Közösségi linkek a fejlécben

en: Social links in left sidebar
hu: Közösségi linkek a bal oldallécen

en: Social links in right sidebar
hu: Közösségi linkek a jobb oldallécen

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
hu: Elnézést, a kereset kifejezésre nincs találat. Próbáljon más kifejezésre keresni.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
hu: Elnézést, de a keresett oldal nem található. Próbálja meg a keresést.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
hu: Mindig van két lehetőség, vagy nincs.

en: Split
hu: Kettéoszt

en: Style your WordPress site live!
hu: Módosítsd élőben a Wordpress oldalad!

en: Subscribe to my rss feed
hu: Iratkozz fel RSS csatornánkra

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
hu: Egy seggel csak egy lovat lehet megülni...

en: Tag Archives :
hu: Címke szerinti archívum:

en: Thank you for using Customizr! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see the changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="%2$s" target="_blank">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/>Enjoy it!
hu: Köszönjük, hogy a Customizr választotta! A Customizr %1$s több új funkciót tartalmaz, biztonságosabb, és <a href="#customizr-changelog">stabilabb (lásd változások)</a> mint valaha. Segítségével látványos és trendi oldalak hozhatók létre. Nézd meg a <a href="%2$s" target="_blank">referencia videót</a>, s inspirálód a <a href="#showcase">bemutatóból</a>.<br/> Használd egészséggel!

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
hu: A kiemelt képek minden oldal „kiemelt kép" részénél beállított képpel lesznek azonosak. Kapcsold ki ha nem akarod a kiemelt képeket megjeleníteni.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
hu: A lapozóképet véglegesen töröljük (a képek, linkek megmaradnak)

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
hu: Bejegyzés közölve: %1$s, címkézve:  %2$s, dátum: %3$s, szerző: <span class="by-author">%4$s</span>.

en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
hu: Bejegyzés közölve: %1$s, dátum: %3$s, szerző: <span class="by-author">%4$s</span>.

en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
hu: Bejegyzés közölve: dátum: %3$s, szerző: <span class="by-author">%4$s</span>.

en: This option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
hu: Ez engedélyezi a hozzászólást minden oldalon. Oldalanként, a „Gyorsszerkesztés"  módban ez felülbírálható.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
hu: Ez felülírja minden oldal/hozzászólás beállítását, beleértve a főoldalt is.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
hu: Ez a bemutató megmutatja, mit lehet létrehozni a Customizr-el, és inspiráció lehet a te munkádhoz

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
hu: A lapozókép több kép hiánya miatt nem mozog. Adjál hozzá még legalább egy képet.

en: This theme requires WordPress 3.4+
hu: Téma követelmény: Wordpress 3.4+

en: Title
hu: Cím

en: Title and text color
hu: Cím és leírás színe

en: Title text (80 car. max length)
hu: Cím (max. 80 karakter hosszú)

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
hu: Új lapozókép létrehozásához, nyisd meg a Médiatárat, válaszd ki a kívánt képet, majd állítsd be mint lapozókép (az oldal alján)

en: Twitter profile url
hu: Twitter profil

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
hu: Fejléc felső színes szegélyének ki-/bekacsolása

en: Upgrade WP
hu: WP frissítése

en: Upgrade Wordpress Now
hu: Frissítsd a Wordpress-t most

en: View all posts by %s
hu: Minden bejegyzés megjelenítése: %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Minden bejegyzés megjelenítése: %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
hu: Minden bejegyzés megjelenítése: %s

en: Visit the showcase
hu: Látogasd meg a bemutatót

en: We need sponsors!
hu: Szponzorokra lenne szükségünk!

en: Welcome to Customizr %s
hu: Üdvözlünk a Customizr %s világában

en: WordPress profile url
hu: Wordpress profil

en: Yearly Archives: %s
hu: Év szerinti archívum: %s

en: Yellow
hu: Sárga

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
hu: A Customizr %1$s egyik gyerek (child) témáját használod. Frissítés után mindig ellenőrizd a %2$s , s győződj meg róla, hogy mely funkciók és sablonok lettek elavulttá nyilvánítva.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
hu: A %1$s oldalszerkezetét a jobb- és baloldali oldallécek kiválasztásával tudod megváltoztatni. Az alap oldalszerkezetet a Wordpress beállításainál a  %2$s definiálhatod.

en: You can start by watching the <a href="%1$s" target="_blank">introduction video</a> or by reading <a href="%2$s" target="_blank">the documentation</a>.<br/> If you don't find an answer to your issue, don't panic! Since Customizr is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements, you will probably find a solution to your problem either in the FAQ or in the user forum.
hu: Induláshoz segítséget ebben a <a href="%1$s" target="_blank">bemutató videóban</a>, vagy a <a href="%2$s" target="_blank">dokumentációban</a> lehet találni.<br/>Ha kérdésedre mégsem találtál választ, ne pánikolj! A Customizr-t egyre több rendszerfejlesztő alkalmazza, hibajelentéseikből és fejlesztéseikből, sokat lehet tanulni. Több mint valószínű a GYIK között vagy a fórumokon megtalálod a megoldást.

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
hu: Bekapcsoltad a <i>„Globális oldalszerkezet kikényszerítése minden oldalon/bejegyzésen"</i> opciót. Ahhoz, hogy módosítani tudd az itteni beállításokat egyszer kapcsold ki azt.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
hu: Még nincs lapozókép kialakítva. Ugorj a Médiatárba és hozz létre egyet.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
hu: Még nincs lapozókép. Írd be a lapozókép nevét és klikkelj a nyomógombra a létrehozásához.

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
hu: Egyszer az oldalt kell kiválasztani. Hagyd ezt a mezőt üresen, ha az oldalnál beállított kivonatszöveget akarod megjeleníteni.

en: Your comment is awaiting moderation.
hu: Hozzászólásod moderálásra vár.

en: Your latest posts
hu: Utolsó bejegyzés

en: Youtube profile url
hu: Youtube profil

en: at dimensions
hu: méretek

en: here
hu: itt

en: in
hu: :

en: in ms : 1000ms = 1s
hu: ezredmp.: 1000ms = 1s

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
hu: Y F

en: pages
hu: oldalak

en: posts
hu: bejegyzések

en: this page
hu: jelen oldal

en: this post
hu: jelen bejegyzés

en: {no title} Read the post &raquo;
hu: {nincs cím} Olvasd el a bejegyzést &raquo;
