Airin Blog - en to bg_BG translation catalogue (1136 entries)

en: 
    			This will disable the heavy menu and enable the pure CSS menu.
    			Pros: Disables JS scripts, which can be important for speed since the menu is at the top of the site.
    			Cons: Support for keyboard control will be disabled. The arrows (icons) of the menu control are disabled.
bg_BG: 
    			Това ще деактивира тежкото меню и ще активира чистото CSS меню.
    			Плюсове: Деактивира JS скриптовете, което може да е важно за скоростта, тъй като менюто е в горната част на сайта.
    			Минуси: Поддръжката за управление с клавиатура ще бъде деактивирана. Стрелките (иконите) на менюто са деактивирани.

en: 
    			This will disable the script that improves the appearance and usability of drop-down lists.
    			For example, in the widget (Categories) it adds a live search filter if the list is long.
    			This will not affect the menu.
    			Disable it if site loading speed is important to you and you do not use drop-down lists.
bg_BG: 
    Това ще деактивира скрипта, който подобрява външния вид и използваемостта на падащите списъци.
    Например, в уиджета (Категории) се добавя филтър за търсене на живо, ако списъкът е дълъг.
    Това няма да повлияе на менюто.
    Деактивирайте го, ако скоростта на зареждане на сайта е важна за вас и не използвате падащи списъци.

en: 
    			This will disable the script that moves the form for adding a comment under the comment, in which we clicked on the link (answer).
    			This happens without reloading the page and improves interaction with the comment form.
    			Disable it if this is not important to you.
bg_BG: 
    Това ще деактивира скрипта, който премества формата за добавяне на коментар под коментара, в който сме кликнали върху връзката (отговора). 
    Това се случва без презареждане на страницата и подобрява взаимодействието с формата за коментари. 
    Деактивирайте го, ако това не е важно за вас.

en: 
     Important!
    
     You are deleting all settings for the current theme.
    
     This action is irreversible!
bg_BG: 
    Важно!
    
    Изтривате всички настройки за текущата тема.
    
    Това действие е необратимо!

en: 
     Important!
    
     You change all colors of the current theme.
    
     This action is irreversible!
bg_BG: 
    Важно!
    
    Променяте всички цветове на текущата тема.
    
    Това действие е необратимо!

en: %1$s have their own flexible settings. Disabling this setting can be useful if you want to control the design of %1$s yourself
bg_BG: %1$s имат свои собствени гъвкави настройки. Деактивирането на тази настройка може да бъде полезно, ако искате сами да контролирате дизайна на %1$s

en: %1$s installed and activated successfully.
bg_BG: %1$s Инсталирано и активирано успешно.

en: %1$s installed successfully.
bg_BG: %1$s инсталиран успешно.

en: %s sizes
bg_BG: %s размера

en: (Buttons, icons, lines and other design elements)
bg_BG: (Бутони, икони, линии и други дизайнерски елементи)

en: (Comparison of Versions)
bg_BG: (Сравнение на версиите)

en: (For this to work, you need to activate social links in the "Social Links" section)
bg_BG: (За да работи това, трябва да активирате социалните връзки в секцията "Социални връзки")

en: (If disabled, the title is hidden only visually. The entered text will continue to be present for the main page in h1 tags)
bg_BG: (Ако е забранено, заглавието е скрито само визуално. Въведеният текст ще продължи да присъства за главната страница в h1 тагове)

en: (Post blocks, as well as pagination, are configured in the "Categories" section)
bg_BG: (Блоковете на публикациите, както и номерирането на страниците, се конфигурират в секцията „Категории“)

en: (The color is selected based on the background of the content part)
bg_BG: (Цветът се избира въз основа на фона на съдържанието)

en: (The function automatically fills the ALT tag for the image when you upload a file while in a text editor. Based on the title in the current post or page.)
bg_BG: (Функцията автоматично попълва ALT тага за изображението, когато качвате файл, докато сте в текстов редактор. Въз основа на заглавието в текущата публикация или страница.)

en: 150 symbols
bg_BG: 150 символа

en: A graphical mega menu with its own customizer is available in the premium version
bg_BG: Графично мега меню със собствен персонализатор е налично в премиум версията

en: ALT value for the image
bg_BG: ALT стойност за изображението

en: Ability to change %s graphics engine (useful if large photos are not loading)
bg_BG: Възможност за промяна на графичния енджин %s (полезно, ако големите снимки не се зареждат)

en: Ability to choose your own sidebar orientation for posts and pages
bg_BG: Възможност за избор на собствена ориентация на страничната лента за публикации и страници

en: Above the heading on the page
bg_BG: Над заглавието на страницата

en: Above the list of products on the shopping cart page
bg_BG: Над списъка с продукти на страницата на пазарската количка

en: Above the order information on the page - Order accepted
bg_BG: Над информацията за поръчката на страницата - Поръчката е приета

en: Above the product grid
bg_BG: Над продуктовата мрежа

en: Account
bg_BG: Профил

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: Activate %2$s
bg_BG: Активирай %2$s

en: Activate - Automatic background color for block quotes
bg_BG: Активиране - Автоматичен цвят на фона за блокови цитати

en: Activate - Meta tags in categories
bg_BG: Активиране - Мета тагове в категории

en: Activate author section
bg_BG: Активиране на секцията за автори

en: Activate bottom menu
bg_BG: Активиране на долното меню

en: Activate fluently movement for blocks
bg_BG: Активирайте плавно движение за блокове

en: Activate footer
bg_BG: Активиране на футера

en: Activate meta tags in posts
bg_BG: Активиране на мета тагове в публикациите

en: Activate pagination in categories
bg_BG: Активиране на пагинацията в категориите

en: Activate pagination on the homepage
bg_BG: Активиране на пагинацията на началната страница

en: Activate related posts
bg_BG: Активиране на свързани публикации

en: Activate sections with blocks on the main
bg_BG: Активиране на секции с блокове на главния

en: Activate social links
bg_BG: Активирайте социалните връзки

en: Activate the menu location for this to work
bg_BG: Активирайте местоположението на менюто, за да работи това

en: Activate top Search
bg_BG: Активиране на търсенето в горната част

en: Activate top banner
bg_BG: Активиране на горния банер

en: Activate your names for user roles
bg_BG: Активирайте имената си за потребителски роли

en: Active
bg_BG: Активно

en: Add a "Read more" button
bg_BG: Добавете бутон „Прочетете още“

en: Add a new image size and apply the default for the main image of posts and pages
bg_BG: Добавете нов размер на изображението и приложете стандартния за основното изображение на публикациите и страниците

en: Add an inscription (Out of stock) on the product page
bg_BG: Добавете надпис (Няма наличност) на страницата на продукта

en: Add author latest posts to author section
bg_BG: Добавяне на последните публикации на автора към секцията „Автори“

en: Add background for icon
bg_BG: Добавяне на фон за икона

en: Add block
bg_BG: Добавяне на блок

en: Add breadcrumbs to product category pages
bg_BG: Добавяне на пътечка към страниците с категории продукти

en: Add breadcrumbs to product pages
bg_BG: Добавяне на пътечка към продуктовите страници

en: Add custom value for H2 header
bg_BG: Добавяне на персонализирана стойност за заглавката H2

en: Add custom value for H3 - H6 header
bg_BG: Добавяне на персонализирана стойност за заглавката H3 - H6

en: Add decryption of meta tags in taxonomy
bg_BG: Добавяне на дешифриране на мета тагове в таксономията

en: Add decryption of meta tags to meta boxs
bg_BG: Добавете дешифриране на мета тагове към мета кутиите

en: Add dividing line
bg_BG: Добавяне на разделителна линия

en: Add icon to quote block
bg_BG: Добавяне на икона към блока с цитати

en: Add label to header H2 counter
bg_BG: Добавяне на етикет към заглавката H2 брояч

en: Add label to header H3 - H6 counter
bg_BG: Добавяне на етикет към заглавката H3 - H6 брояч

en: Add margin at the top and bottom of the site (PC version only)
bg_BG: Добавяне на поле в горната и долната част на сайта (само за PC версия)

en: Add popular products to products page
bg_BG: Добавете популярни продукти към страницата с продукти

en: Add post date to author section
bg_BG: Добавяне на дата на публикацията към секцията за автори

en: Add section
bg_BG: Добавете секция

en: Add the inscription (Out of stock) to the product card in the product grid
bg_BG: Добавете надписа (Няма наличност) към картата на продукта в продуктовата мрежа

en: Add tooltips to meta boxs in categories
bg_BG: Добавяне на подсказки към мета полетата в категориите

en: Add tooltips to meta boxs in posts
bg_BG: Добавяне на подсказки към мета полетата в публикациите

en: Add-Ons
bg_BG: Добавки

en: Additional functionality for the %s
bg_BG: Допълнителна функционалност за %s

en: Additional support for %s subscriptions
bg_BG: Допълнителна поддръжка за %s абонаменти

en: Additional useful functionality in the admin panel
bg_BG: Допълнителна полезна функционалност в администраторския панел

en: Additional widgets
bg_BG: Допълнителни джаджи

en: Additional widgets for the front part
bg_BG: Допълнителни джаджи за предната част

en: Advanced settings (%s)
bg_BG: Разширени настройки (%s)

en: Affiliate program
bg_BG: Партньорска програма

en: After
bg_BG: След

en: After Wide slider
bg_BG: След широкия плъзгач

en: After activating the plugin, the widgets will appear in the section - "Appearance" - "Widgets"
bg_BG: След активиране на плъгина, джаджите ще се появят в секцията - "Външен вид" - "Джаджети"

en: After activating the plugin, these options will appear in the section - "Appearance" - "%s" - in the new tab "Extended"
bg_BG: След активиране на плъгина, тези опции ще се появят в секцията - "Външен вид" - "%s" - в новия раздел "Разширен"

en: After applying, all new uploaded images will be supplemented with the new size, which is apply by default for the main image of posts and pages.
bg_BG: След прилагане, всички новокачени изображения ще бъдат допълнени с новия размер, който се прилага по подразбиране за основното изображение на публикациите и страниците.

en: After main menu
bg_BG: След главното меню

en: After the "Rrecent posts" section on the main page
bg_BG: След секцията „Последни публикации“ на главната страница

en: After the banner and social links
bg_BG: След банера и социалните връзки

en: After the cart totals on the cart page
bg_BG: След като общата сума в кошницата се покаже на страницата на кошницата

en: After the information about the order on the page - Order accepted
bg_BG: След информацията за поръчката на страницата - Поръчката е приета

en: After the list of posts on the category page
bg_BG: След списъка с публикации на страницата с категории

en: After the list of products on the cart page
bg_BG: След списъка с продукти на страницата с количката

en: After the price on the product page
bg_BG: След цената на страницата на продукта

en: After the product grid
bg_BG: След продуктовата мрежа

en: After the title inside the page
bg_BG: След заглавието във вътрешността на страницата

en: After the title on the page
bg_BG: След заглавието на страницата

en: After the title on the product page
bg_BG: След заглавието на страницата на продукта

en: After top menu
bg_BG: След горното меню

en: Airin Blog - is a Multipurpose, responsive, fast, minimal magazine theme for blogs and article sites, news and media, with many settings for all occasions. Modern minimalism combined with versatility and adaptability. Lots of customization options that will provide endless options for creating a unique site. Flexible functionality - different sidebar orientation, flexible header with logo, 4 menu locations, main menu (mega menu), three pagination options, breadcrumbs, author block and related posts. Powerful Typography - Change font size and line height, choose fonts, add color typography for posts and pages. Clean code, no frameworks, full support for the WordPress visual customizer. Speed, adaptability and modularity. A minimum of scripts for modules to work. Decide for yourself which modules will work. SEO optimization with correct titles and markup. Adaptation for WooCommerce, Elementor, bbPress, Events Calendar, Jetpack, WPML. Watch full demos here - web-zone.org/airin-blog
bg_BG: Airin Blog - е многофункционална, адаптивна, бърза, минималистична тема за блогове и сайтове със статии, новини и медии, с много настройки за всякакви поводи. Модерен минимализъм, съчетан с гъвкавост и адаптивност. Много опции за персонализиране, които ще осигурят безкрайни възможности за създаване на уникален сайт. Гъвкава функционалност - различна ориентация на страничната лента, гъвкав заглавен файл с лого, 4 места в менюто, главно меню (мега меню), три опции за странициране, breadcrumbs, блок за автор и свързани публикации. Мощна типография - Промяна на размера на шрифта и височината на реда, избор на шрифтове, добавяне на цветна типография за публикации и страници. Чист код, без рамки, пълна поддръжка за визуалния персонализатор на WordPress. Скорост, адаптивност и модулност. Минимум скриптове за работа на модулите. Решете сами кои модули ще работят. SEO оптимизация с правилни заглавия и маркиране. Адаптация за WooCommerce, Elementor, bbPress, Events Calendar, Jetpack, WPML. Гледайте пълните демонстрации тук - web-zone.org/airin-blog

en: Align meta boxs to the center
bg_BG: Подравняване на мета кутиите към центъра

en: All categories
bg_BG: Всички категории

en: All installations and activations have been completed.
bg_BG: Всички инсталации и активации приключиха.

en: All installations have been completed.
bg_BG: Всички инсталации приключиха.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
bg_BG: Всички разширения са инсталирани и активирани успешно. %1$s

en: All settings of the front part of the theme are located in the visual editor
bg_BG: Всички настройки на предната част на темата се намират във визуалния редактор

en: All settings saved!
bg_BG: Всички настройки са запазени!

en: All site
bg_BG: Целият сайт

en: All these files take up a huge amount of space, while some of them are not used at all.
bg_BG: Всички тези файлове заемат огромно количество място, а някои от тях изобщо не се използват.

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
bg_BG: Възникна грешка при инсталирането на %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Animated blackout
bg_BG: Анимирано затъмнение

en: Animation for auto slider
bg_BG: Анимация за автоматичен плъзгач

en: Animation for posts blocks in categories (on hover)
bg_BG: Анимация за блокове с публикации в категории (при задържане на курсора на мишката)

en: Animation of social links
bg_BG: Анимация на социални връзки

en: Appearance
bg_BG: Външен вид

en: Applies for sections on the main page and category pages
bg_BG: Важи за секции на главната страница и страниците с категории

en: Apply
bg_BG: Приложи

en: Apply styles to %s
bg_BG: Прилагане на стилове към %s

en: Archives
bg_BG: Архиви

en: Arrow
bg_BG: Стрелка

en: Arrow right and down
bg_BG: Стрелка надясно и надолу

en: Arrow to down
bg_BG: Стрелка надолу

en: Arrowhead
bg_BG: Връх на стрела

en: At the beginning
bg_BG: В началото

en: At the bottom of personal account
bg_BG: В долната част на личния акаунт

en: At the bottom of the dashboard tab in personal account
bg_BG: В долната част на раздела на таблото за управление в личния акаунт

en: At the bottom of the page - Order accepted
bg_BG: В долната част на страницата - Поръчката е приета

en: At the bottom of the product data on the product page
bg_BG: В долната част на данните за продукта на страницата на продукта

en: At the end
bg_BG: В края

en: At the end of the order page
bg_BG: В края на страницата за поръчка

en: At the end of the page
bg_BG: В края на страницата

en: At the end of the post
bg_BG: В края на публикацията

en: At the end of the product page
bg_BG: В края на страницата на продукта

en: At the top of the product page
bg_BG: В горната част на страницата на продукта

en: Attention triangle
bg_BG: Триъгълник на вниманието

en: Author
bg_BG: Автор

en: Author photo
bg_BG: Снимка на автора

en: Author posts title
bg_BG: Заглавие на публикацията от автора

en: Author section
bg_BG: Раздел за автори

en: Author:
bg_BG: Автор:

en: Automatic addition of ALT to images from the title of the post
bg_BG: Автоматично добавяне на ALT към изображения от заглавието на публикацията

en: Available features
bg_BG: Налични функции

en: Available version:
bg_BG: Налична версия:

en: Avatar URL (only external address), demo -
bg_BG: URL адрес на аватара (само външен адрес), демо -

en: Avatar for users
bg_BG: Аватар за потребители

en: Average
bg_BG: Средно

en: Background
bg_BG: Фон

en: Background color
bg_BG: Цвят на фона

en: Background color for dropdown menu links (on hover)
bg_BG: Цвят на фона за връзките в падащото меню (при задържане на курсора на мишката)

en: Background color for posts (on hover)
bg_BG: Цвят на фона за публикации (при задържане на курсора на мишката)

en: Background color for posts blocks in categories
bg_BG: Цвят на фона за блокове с публикации в категории

en: Background color for quote block
bg_BG: Цвят на фона за блока с цитати

en: Background color main menu (on hover)
bg_BG: Цвят на фона на главното меню (при задържане на курсора на мишката)

en: Background color main menu, footer and widget titles
bg_BG: Цвят на фона на главното меню, долния колонтитул и заглавията на уиджетите

en: Background color of H2 headings
bg_BG: Цвят на фона на H2 заглавията

en: Background color of H3 - H6 headings
bg_BG: Цвят на фона на заглавията H3 - H6

en: Background color of icons and lines for H3 - H6 headings
bg_BG: Цвят на фона на иконите и линиите за заглавия H3 - H6

en: Background color of icons and lines for block quotes
bg_BG: Цвят на фона на иконите и линиите за блокови цитати

en: Background color of icons and lines of H2 headings
bg_BG: Цвят на фона на иконите и редовете на H2 заглавията

en: Background color of menu items of basic widgets
bg_BG: Цвят на фона на елементите от менюто на основните джаджи

en: Background color of sticky posts
bg_BG: Цвят на фона на лепкавите публикации

en: Backlight picture
bg_BG: Картина с подсветка

en: Basic settings
bg_BG: Основни настройки

en: Before
bg_BG: Преди

en: Before bottom menu
bg_BG: Преди долното меню

en: Before breadcrumbs
bg_BG: Преди пътечката

en: Before content within a post
bg_BG: Преди съдържанието в публикацията

en: Before main menu
bg_BG: Преди главното меню

en: Before meta data inside a post
bg_BG: Преди метаданните в публикацията

en: Before related products on product page
bg_BG: Преди свързани продукти на продуктовата страница

en: Before searching for products
bg_BG: Преди да търсите продукти

en: Before the "%s" section on the main page
bg_BG: Преди секцията „%s“ на главната страница

en: Before the "Comments" block inside the post
bg_BG: Преди блока „Коментари“ в публикацията

en: Before the "Next post" block inside the post
bg_BG: Преди блока „Следваща публикация“ в публикацията

en: Before the "Related posts" block inside the post
bg_BG: Преди блока „Свързани публикации“ в публикацията

en: Before the "Rrecent posts" section on the main page
bg_BG: Преди секцията „Последни публикации“ на главната страница

en: Before the author section inside the post
bg_BG: Преди секцията за автора в публикацията

en: Before the banner and social links
bg_BG: Преди банера и социалните връзки

en: Before the closing %s tag
bg_BG: Преди затварящия таг %s

en: Before the list of posts on the category page
bg_BG: Преди списъка с публикации на страницата с категории

en: Before the main image inside the page
bg_BG: Преди основното изображение в страницата

en: Before the main image inside the post
bg_BG: Преди основното изображение в публикацията

en: Before the title inside the page
bg_BG: Преди заглавието във вътрешността на страницата

en: Before the title inside the post
bg_BG: Преди заглавието в публикацията

en: Before top menu
bg_BG: Преди горното меню

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
bg_BG[0]: Активиране на разширението
bg_BG[1]: Започни активиране на разширенията

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
bg_BG[0]: Започнете да инсталирате плъгина
bg_BG[1]: Започнете да инсталирате плъгините

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
bg_BG[0]: Започнете актуализирането на плъгина
bg_BG[1]: Започнете актуализирането на плъгините

en: Bell
bg_BG: Камбана

en: Big
bg_BG: Голям

en: Big circle
bg_BG: Голям кръг

en: Big dash
bg_BG: Голямо тире

en: Big dot
bg_BG: Голяма точка

en: Big square
bg_BG: Голям площад

en: Black
bg_BG: Черен

en: Blackout tape
bg_BG: Затъмняваща лента

en: Block hierarchy
bg_BG: Йерархия на блоковете

en: Block slope
bg_BG: Наклон на блока

en: Blocks
bg_BG: Блокове

en: Border left
bg_BG: Лява граница

en: Bottom
bg_BG: Долу

en: Bottom margin
bg_BG: Долно поле

en: Bottom menu text size
bg_BG: Размер на текста в долното меню

en: Bottom part
bg_BG: Долна част

en: Box
bg_BG: Кутийка

en: Brace
bg_BG: Скоба

en: Breadcrumb link text color
bg_BG: Цвят на текста на текста на пътечката

en: Breadcrumb link text color on hover
bg_BG: Цвят на текста на пътечката при посочване

en: Breadcrumbs background color
bg_BG: Цвят на фона на пътечката

en: Breadcrumbs text size
bg_BG: Размер на текста на пътечката

en: Bulb
bg_BG: Крушка

en: Bulleted lists variation
bg_BG: Вариант на маркирани списъци

en: Button (Show more)
bg_BG: Бутон (Покажи още)

en: Button location
bg_BG: Местоположение на бутона

en: Button opacity
bg_BG: Непрозрачност на бутоните

en: Button shape
bg_BG: Форма на копчето

en: Button size
bg_BG: Размер на бутона

en: Button text
bg_BG: Текст на бутона

en: Button variation
bg_BG: Вариация на бутоните

en: Buttons
bg_BG: Бутони

en: Buy
bg_BG: Купи

en: By date modified
bg_BG: По дата на промяна

en: By number of comments
bg_BG: По брой коментари

en: By publication date
bg_BG: По дата на публикуване

en: By title
bg_BG: По заглавие

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: Calm blocks
bg_BG: Спокойни блокове

en: Can be useful if you want to control the styles of the BuddyPress plugin yourself
bg_BG: Може да е полезно, ако искате сами да контролирате стиловете на плъгина BuddyPress

en: Can be useful if you want to control the styles of the bbPress plugin yourself
bg_BG: Може да е полезно, ако искате сами да контролирате стиловете на плъгина bbPress

en: Cars
bg_BG: Автомобили

en: Cart size in the top menu
bg_BG: Размер на количката в горното меню

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Categories settings
bg_BG: Настройки на категориите

en: Category
bg_BG: Категория

en: Category filter in classic post editor
bg_BG: Филтър за категории в класическия редактор на публикации

en: Category image
bg_BG: Категория

en: Category section header on the sitemap
bg_BG: Заглавка на секцията с категории в картата на сайта

en: Category style
bg_BG: Стил на категорията

en: Category where the ticker comes from
bg_BG: Категория, от която идва тикерът

en: Center
bg_BG: Център

en: Center align widget titles (all columns)
bg_BG: Централно подравняване на заглавията на виджетите (всички колони)

en: Center and bottom
bg_BG: Център и дъно

en: Centered
bg_BG: Центрирано

en: Change avatar (default) for users without an avatar
bg_BG: Промяна на аватара (по подразбиране) за потребители без аватар

en: Change label (Out of stock)
bg_BG: Промяна на етикета (Няма наличност)

en: Change role name
bg_BG: Промяна на името на ролята

en: Change the style of author section separators
bg_BG: Промяна на стила на разделителите на авторските секции

en: Changing the thickness of separators in the author section
bg_BG: Промяна на дебелината на разделителите в секцията за автори

en: Check mark
bg_BG: Отметка

en: Choose which images to use for the entire site
bg_BG: Изберете кои изображения да използвате за целия сайт

en: Choosing the location of the icon in the quote block
bg_BG: Избор на местоположението на иконата в блока с цитати

en: Circle
bg_BG: Кръг

en: Classic blog
bg_BG: Класически блог

en: Close search
bg_BG: Затворете

en: Cloud conversation
bg_BG: Разговор в облака

en: Codes (Hooks theme)
bg_BG: Кодове (тема Hooks)

en: Color inversion
bg_BG: Инверсия на цветовете

en: Color inversion picture
bg_BG: Картина с инверсия на цветовете

en: Color of links in dropdown menu
bg_BG: Цвят на връзките в падащото меню

en: Color of links in dropdown menu (on hover)
bg_BG: Цвят на връзките в падащото меню (при задържане на курсора на мишката)

en: Color of section headings on the main page
bg_BG: Цвят на заглавията на секциите на главната страница

en: Color scheme option
bg_BG: Опция за цветова схема

en: Color scheme: Dark (Green and Orange)
bg_BG: Цветова схема: Тъмна (зелена и оранжева)

en: Color scheme: Dark (Red and Orange)
bg_BG: Цветова схема: Тъмна (червено и оранжево)

en: Color scheme: Light (Blue)
bg_BG: Цветова схема: Светло (синьо)

en: Color scheme: Light (Dark blue and Light blue)
bg_BG: Цветова схема: Светло (тъмносиньо и светлосиньо)

en: Color scheme: Light (Dark grey and Red)
bg_BG: Цветова схема: Светло (тъмно сиво и червено)

en: Color scheme: Light (Green and Orange)
bg_BG: Цветова схема: Светло (зелено и оранжево)

en: Color scheme: Light (Heavenly and Light blue)
bg_BG: Цветова схема: Светло (Небесно и светлосиньо)

en: Color scheme: Light (Light grey and Green)
bg_BG: Цветова схема: Светло (светло сиво и зелено)

en: Color scheme: Light (Light grey and Light red)
bg_BG: Цветова схема: Светло (светло сиво и светло червено)

en: Color scheme: Light (Orange and Gray)
bg_BG: Цветова схема: Светло (оранжево и сиво)

en: Color scheme: Light (Turquoise)
bg_BG: Цветова схема: Светло (тюркоазено)

en: Color scheme: Light (Violet and Pink)
bg_BG: Цветова схема: Светло (виолетово и розово)

en: Color schemes
bg_BG: Цветови схеми

en: Colored circle
bg_BG: Цветен кръг

en: Colored letters (EN)
bg_BG: Цветни букви (EN)

en: Colored numbers
bg_BG: Цветни числа

en: Colored numbers (bold)
bg_BG: Цветни числа (удебелени)

en: Colored square
bg_BG: Цветен квадрат

en: Column "Thumbnails" in the list of posts of the admin panel
bg_BG: Колоната „Миниатюри“ в списъка с публикации на администраторския панел

en: Column "Views" (counter) in the list of posts and pages of the admin panel
bg_BG: Колона „Преглеждания“ (брояч) в списъка с публикации и страници на администраторския панел

en: Column titles color
bg_BG: Цвят на заглавията на колоните

en: Comment section
bg_BG: Секция за коментари

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Comments closed
bg_BG: Коментарите са затворени

en: Common colors
bg_BG: Често срещани цветове

en: Congratulations! You have activated the theme %s
bg_BG: Поздравления! Активирахте темата %s

en: Contact
bg_BG: Контакт

en: Contacts can be found in this section
bg_BG: Контактите можете да намерите в този раздел

en: Contrast blocks
bg_BG: Контрастни блокове

en: Created
bg_BG: Създаден

en: Curtain on picture
bg_BG: Завеса на картината

en: Custom
bg_BG: Персонализиране

en: Custom site width
bg_BG: Персонализирана ширина на сайта

en: Customizes the Skeleton Styles stylesheet according to the template design. Turning it off can be useful if you want to control the stylesheet yourself (Skeleton Styles)
bg_BG: Персонализира стиловия лист „Скелетни стилове“ според дизайна на шаблона. Изключването му може да е полезно, ако искате сами да контролирате стиловия лист (Скелетни стилове)

en: Dark color scheme (Green and Orange)
bg_BG: Тъмна цветова схема (зелено и оранжево)

en: Dark color scheme (Red and Orange)
bg_BG: Тъмна цветова схема (червено и оранжево)

en: Darkened image
bg_BG: Затъмнено изображение

en: Dash
bg_BG: Табло за управление

en: Dashed line
bg_BG: Пунктирана линия

en: Date
bg_BG: Дата

en: Date format
bg_BG: Формат на датата

en: Deepening
bg_BG: Задълбочаване

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default (Back and forward)
bg_BG: По подразбиране (назад и напред)

en: Default - background color of the main menu
bg_BG: По подразбиране - цвят на фона на главното меню

en: Default - background not set
bg_BG: По подразбиране - фонът не е зададен

en: Default - color of the main menu
bg_BG: По подразбиране - цвят на главното меню

en: Default - content text color
bg_BG: По подразбиране - цвят на текста на съдържанието

en: Default - general color for links
bg_BG: По подразбиране - общ цвят за връзките

en: Default - general text color
bg_BG: По подразбиране - общ цвят на текста

en: Default - main theme color
bg_BG: По подразбиране - цвят на основната тема

en: Default - related elements for main theme color
bg_BG: По подразбиране - свързани елементи за основния цвят на темата

en: Default - site body background color
bg_BG: По подразбиране - цвят на фона на тялото на сайта

en: Default - text color of the main menu
bg_BG: По подразбиране - цвят на текста на главното меню

en: Default - titles text general color
bg_BG: По подразбиране - общ цвят на текста на заглавията

en: Define home page
bg_BG: Дефиниране на началната страница

en: Delete block
bg_BG: Изтриване на блок

en: Design for category lists and archives in basic widgets
bg_BG: Дизайн за списъци с категории и архиви в основни джаджи

en: Design for lists of posts and pages in basic widgets
bg_BG: Дизайн за списъци с публикации и страници в основни джаджи

en: Design for menu lists in basic widgets
bg_BG: Дизайн за списъци с менюта в основни джаджи

en: Design for posts blocks in categories
bg_BG: Дизайн за блокове за публикации в категории

en: Design for quote block
bg_BG: Дизайн за блок с цитати

en: Design for related posts
bg_BG: Дизайн за свързани публикации

en: Design of widgets (side column)
bg_BG: Дизайн на джаджи (странична колона)

en: Different settings
bg_BG: Различни настройки

en: Dimming adjacent links
bg_BG: Затъмняване на съседни връзки

en: Direction movement
bg_BG: Посока на движение

en: Disable breadcrumbs in bbPress
bg_BG: Деактивирайте пътечката в bbPress

en: Disable demo widgets
bg_BG: Деактивиране на демонстрационните джаджи

en: Disable enhanced block styles (Gutenberg)
bg_BG: Деактивиране на подобрените стилове на блокове (Gutenberg)

en: Disable enhanced usability in comments
bg_BG: Деактивиране на подобрената използваемост в коментарите

en: Disable improved dropdowns (select list)
bg_BG: Деактивиране на подобрените падащи менюта (избор на списък)

en: Disable keyboard support in sliders
bg_BG: Деактивиране на поддръжката на клавиатура в плъзгачите

en: Disable lightbox in product photos
bg_BG: Деактивиране на лайтбокса в снимките на продукти

en: Disable related products on the products page
bg_BG: Деактивирайте свързани продукти на страницата с продукти

en: Disable sidebar on BuddyPress pages
bg_BG: Деактивиране на страничната лента на страниците на BuddyPress

en: Disable sidebar on bbPress pages
bg_BG: Деактивиране на страничната лента на страниците на bbPress

en: Disable slider in product photos
bg_BG: Деактивиране на плъзгача в снимките на продукти

en: Disable sticker - Sale
bg_BG: Деактивиране на стикера - Разпродажба

en: Disable style support for BuddyPress
bg_BG: Деактивиране на поддръжката на стилове за BuddyPress

en: Disable style support for bbPress
bg_BG: Деактивиране на поддръжката на стилове за bbPress

en: Disable zoom in the main product photo
bg_BG: Деактивиране на мащабирането на основната снимка на продукта

en: Dismiss this notice
bg_BG: Отхвърли съобщението

en: Display categories on the sitemap
bg_BG: Показване на категории в картата на сайта

en: Display option (Ticker or Date)
bg_BG: Опция за показване (Тикер или Дата)

en: Display weeks
bg_BG: Показване на седмици

en: Display wide slider
bg_BG: Показване на широк плъзгач

en: Display year
bg_BG: Показване на годината

en: Distributed
bg_BG: Разпределени

en: Dividers in center
bg_BG: Разделители в центъра

en: Dividers in width
bg_BG: Разделители по ширина

en: Dot
bg_BG: Точка

en: Dotted frame
bg_BG: Точкова рамка

en: Dotted line
bg_BG: Пунктирана линия

en: Double border
bg_BG: Двойна рамка

en: Double line
bg_BG: Двойна линия

en: Drag the block with the cursor to change the position of the links
bg_BG: Плъзнете блока с курсора, за да промените позицията на връзките

en: Drag to reposition blocks
bg_BG: Плъзнете, за да препозиционирате блоковете

en: Drawing pin
bg_BG: Щифт за рисуване

en: Drawing pin (vertical)
bg_BG: Щифт за рисуване (вертикален)

en: Dropdown menu background color
bg_BG: Цвят на фона на падащото меню

en: Dynamic zoom
bg_BG: Динамично увеличение

en: Edit %s
bg_BG: Редактирай %s

en: Embossed tick
bg_BG: Релефна отметка

en: Enable auto start for Wide slider
bg_BG: Активиране на автоматично стартиране за широк плъзгач

en: Enable breadcrumbs in categories
bg_BG: Активиране на навигационни навигационни пътеки в категориите

en: Enable breadcrumbs in posts
bg_BG: Активиране на навигационни пътеки в публикациите

en: Enable cart in main menu
bg_BG: Активиране на количката в главното меню

en: Enable cart in top menu
bg_BG: Активиране на количката в горното меню

en: Enable effect (live picture)
bg_BG: Активиране на ефект (жива картина)

en: Enable navigation buttons for Wide slider
bg_BG: Активиране на бутоните за навигация за широкия плъзгач

en: Enable search on product category pages
bg_BG: Активиране на търсенето на страниците с категории продукти

en: Enable search on store page
bg_BG: Активиране на търсенето на страницата на магазина

en: Enable slider auto start
bg_BG: Активиране на автоматично стартиране на плъзгача

en: Enable slider navigation buttons
bg_BG: Активиране на бутоните за навигация с плъзгачи

en: Enable styling support for %s
bg_BG: Активиране на поддръжката за стилизиране за %s

en: Enable the section with the latest posts on the main page
bg_BG: Активирайте секцията с най-новите публикации на главната страница

en: Enlargement picture
bg_BG: Уголемена снимка

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Except main page
bg_BG: С изключение на главната страница

en: Exclamation mark
bg_BG: Удивителен знак

en: Exclamation sheet
bg_BG: Лист с удивителни думи

en: Expanded plugins adapting
bg_BG: Разширени адаптации на плъгини

en: Expert settings of the administrative part of the theme
bg_BG: Експертни настройки на административната част на темата

en: External Source
bg_BG: Външен източник

en: Fading away
bg_BG: Избледняване

en: Favorites
bg_BG: Наблюдавани

en: File
bg_BG: Файл

en: First the graphical menu, then the lists
bg_BG: Първо графичното меню, след това списъците

en: First the list menu, then the graphic
bg_BG: Първо списъчното меню, след това графиката

en: Five
bg_BG: Пет

en: Five columns
bg_BG: Пет колони

en: Fixed size logo
bg_BG: Лого с фиксиран размер

en: Flat
bg_BG: Плосък

en: Flexible heading customization with logo
bg_BG: Гъвкаво персонализиране на заглавията с лого

en: Flexible sidebar orientation
bg_BG: Гъвкава ориентация на страничната лента

en: Folded corner
bg_BG: Сгънат ъгъл

en: Folder
bg_BG: Папка

en: Follow theme updates, suggest new features, participate in polls, discuss, and ask questions
bg_BG: Следвайте актуализации на темите, предлагайте нови функции, участвайте в анкети, дискутирайте и задавайте въпроси

en: Font
bg_BG: Шрифт

en: Font for H2 headings
bg_BG: Шрифт за H2 заглавия

en: Font for H3 - H6 headings
bg_BG: Шрифт за заглавия H3 - H6

en: Food
bg_BG: Храна

en: Footer
bg_BG: Футър

en: Footer Menu
bg_BG: Меню във футъра

en: Footer background color
bg_BG: Фонов цвят на футъра

en: Footer elements color
bg_BG: Цвят на елементите на долния колонтитул

en: Footer link color
bg_BG: Цвят на линк във футъра

en: Footer link color (on hover)
bg_BG: Цвят на връзката в долния колонтитул (при задържане на курсора на мишката)

en: Footer text color
bg_BG: Цвят за текста във футъра

en: Four
bg_BG: Четири

en: Four columns
bg_BG: Колони на формата

en: Four menu locations
bg_BG: Четири места в менюто

en: Frame
bg_BG: Кадър

en: Frame around
bg_BG: Рамка около

en: Frame around the link
bg_BG: Рамка около връзката

en: Frame color
bg_BG: Цвят на рамката

en: Frame thickness
bg_BG: Дебелина на рамката

en: Frames
bg_BG: Рамки

en: Free
bg_BG: Безплатно

en: From %1$s in %2$s
bg_BG: От %1$s в %2$s

en: From %s settings
bg_BG: От настройките на %s

en: Full demo versions of sites (Import thematic demo versions in one click)
bg_BG: Пълни демо версии на сайтове (Импортиране на тематични демо версии с едно щракване)

en: Full width
bg_BG: Пълна ширина

en: Full width "Read more" button
bg_BG: Бутон „Прочетете още“ с пълна ширина

en: Full-width footer background
bg_BG: Фон на долния колонтитул с пълна ширина

en: Full-width main menu background
bg_BG: Фон на главното меню с пълна ширина

en: Function (button) for clearing the counter of post and page views
bg_BG: Функция (бутон) за изчистване на брояча на преглежданията на публикации и страници

en: General
bg_BG: Основни

en: General color for links
bg_BG: Общ цвят за връзките

en: General colors
bg_BG: Общи цветове

en: General heading font
bg_BG: Общ шрифт на заглавието

en: General links color on hover
bg_BG: Цвят на общите връзки при задържане на курсора на мишката

en: General text color
bg_BG: Общ цвят на текста

en: General text font
bg_BG: Общ шрифт на текста

en: General typography
bg_BG: Обща типография

en: Get even more windows to insert codes in the premium version
bg_BG: В премиум версията получавате още повече прозорци за вмъкване на кодове

en: Get flexible color settings for %s in the premium version
bg_BG: Вземете гъвкави настройки за цветовете за %s в премиум версията

en: Get more colors with the premium version
bg_BG: Получете повече цветове с премиум версията

en: Gradient
bg_BG: Градиент

en: Gradient 1 (fill)
bg_BG: Градиент 1 (запълване)

en: Gradient 2 (fill)
bg_BG: Градиент 2 (запълване)

en: Grid (fill)
bg_BG: Решетка (запълване)

en: H1 headings
bg_BG: H1 заглавия

en: H2 heading icon selection
bg_BG: Избор на икона за заглавие H2

en: H2 heading icons text color
bg_BG: Цвят на текста на иконите за заглавия H2

en: H2 headings variation
bg_BG: Вариация на заглавията H2

en: H3 - H6 heading icon selection
bg_BG: Избор на икона за заглавие H3 - H6

en: H3 - H6 heading icons text color
bg_BG: Цвят на текста на иконите за заглавия H3 - H6

en: H3 - H6 headings variation
bg_BG: Вариация на заглавия H3 - H6

en: Header H1 Font
bg_BG: Шрифт на заглавката H1

en: Header area width with logo
bg_BG: Ширина на заглавната област с логото

en: Header background
bg_BG: Заглавие Фонов цвят

en: Header image link
bg_BG: Връзка към изображение на горен колонтитул

en: Headers fill variation for Wide slider
bg_BG: Вариация на запълване на заглавките за широк плъзгач

en: Headings H2
bg_BG: Заглавия H2

en: Headings H3 - H6
bg_BG: Заглавия H3 - H6

en: Height
bg_BG: Височина

en: Hello!
bg_BG: Здравейте!

en: Hide Details
bg_BG: Скрии детайли

en: Hide avatar in author section
bg_BG: Скриване на аватара в секцията за автори

en: Hide description in author section
bg_BG: Скриване на описанието в секцията за автора

en: Home
bg_BG: Начало

en: Home page customizer
bg_BG: Персонализатор на началната страница

en: Home page customizer (choice of 8 blocks)
bg_BG: Персонализатор на началната страница (избор от 8 блока)

en: Horizontal items with image
bg_BG: Хоризонтални елементи с изображение

en: Horizontal items without images
bg_BG: Хоризонтални елементи без изображения

en: Horizontally
bg_BG: Хоризонтално

en: How to change the sidebar orientation for a separate page or post
bg_BG: Как да промените ориентацията на страничната лента за отделна страница или публикация

en: How to customize the %s
bg_BG: Как да персонализирате %s

en: How to increase website loading speed with %s
bg_BG: Как да увеличите скоростта на зареждане на уебсайта с %s

en: How to reset theme settings
bg_BG: Как да нулирате настройките на темата

en: Hue change
bg_BG: Промяна на нюанса

en: I also remind you that I have a premium version, which contains even more functionality
bg_BG: Също така ви напомням, че имам премиум версия, която съдържа още повече функционалност

en: I would be very grateful if you would report any errors or poor quality translations.
bg_BG: Ще бъда много благодарен, ако съобщите за евентуални грешки или некачествени преводи.

en: Icon (sign)
bg_BG: Икона (знак)

en: Icon size for quote block
bg_BG: Размер на иконата за блок с цитати

en: Icons color for quote block
bg_BG: Цвят на иконите за блока с цитати

en: Image layout
bg_BG: Оформление на изображението

en: Images format
bg_BG: Формат на изображенията

en: Import full demo
bg_BG: Импортиране на пълна демонстрация

en: Import in one click full demo versions of sites
bg_BG: Импортирайте пълни демо версии на сайтове с едно щракване

en: Import ready-made demo versions of websites
bg_BG: Импортиране на готови демо версии на уебсайтове

en: Import settings
bg_BG: Импортиране на настройки

en: Important! All settings of the current theme will be deleted! They will be completely replaced by the settings of the selected theme!
bg_BG: Важно! Всички настройки на текущата тема ще бъдат изтрити! Те ще бъдат напълно заменени от настройките на избраната тема!

en: Important! These options only affect this themes settings (visual customizer settings). If you have a lot of valuable settings, please back up your database before using this feature.
bg_BG: Важно! Тези опции засягат само настройките на тази тема (настройки на визуалния персонализатор). Ако имате много ценни настройки, моля, архивирайте базата си данни, преди да използвате тази функция.

en: In a top bar
bg_BG: В горната лента

en: In area of soc links (after)
bg_BG: В областта на социалните връзки (след)

en: In area of soc links (before)
bg_BG: В областта на социалните връзки (преди)

en: In frame
bg_BG: В кадър

en: In random order
bg_BG: В произволен ред

en: In this section, there can be a flexible customizer that will allow you to quickly and easily customize a cool homepage
bg_BG: В този раздел може да има гъвкав персонализатор, който ще ви позволи бързо и лесно да персонализирате готина начална страница

en: Increase
bg_BG: Увеличаване

en: Increasing contrast
bg_BG: Увеличаване на контраста

en: Information
bg_BG: Информация

en: Information materials
bg_BG: Информационни материали

en: Information materials for the %s
bg_BG: Информационни материали за %s

en: Inner color for marker - numbered lists
bg_BG: Вътрешен цвят за маркер - номерирани списъци

en: Install
bg_BG: Инсталирай

en: Install %2$s
bg_BG: Инсталирай %2$s

en: Install Plugins
bg_BG: Инсталиране на Разширения

en: Install Required Plugins
bg_BG: Инсталиране на необходимите разширения

en: Installed But Not Activated
bg_BG: Инсталиран, но не е активиран

en: Installed version:
bg_BG: Инсталирана версия:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Инсталиране на разширението %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
bg_BG: Инсталиране на разширение: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Инсталиране и активиране на разширението %1$s (%2$d/%3$d)

en: It is important to know! These settings cannot delete or modify existing image files. Slicing of images occurs at the time of uploading a new image to the %s media library.
bg_BG: Важно е да знаете! Тези настройки не могат да изтриват или променят съществуващи файлове с изображения. Нарязването на изображенията се извършва по време на качването на ново изображение в медийната библиотека на %s.

en: Items (string) with category image
bg_BG: Елементи (низ) с изображение на категорията

en: Items of this menu are customized in the - "Panel %s" - "Appearance" - "Menus" section.
bg_BG: Елементите от това меню се персонализират в секцията - "Панел %s" - "Външен вид" - "Менюта".

en: JS Menu
bg_BG: JS меню

en: Just a block
bg_BG: Само един блок

en: Latest Posts
bg_BG: Последни публикации

en: Latest comments
bg_BG: Последни коментари

en: Latest entries of author
bg_BG: Последни публикации на автора

en: Latest posts
bg_BG: Последни публикации

en: Latest posts (Author)
bg_BG: Последни публикации (Автор)

en: Latest posts (default)
bg_BG: Последни публикации (по подразбиране)

en: Latin numerals
bg_BG: Латински цифри

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Left and down
bg_BG: Ляво и надолу

en: Left sidebar
bg_BG: Лява страничната лента

en: Less 1 min
bg_BG: По-малко от 1 мин

en: Lettering color (Out of stock)
bg_BG: Цвят на буквите (Няма наличност)

en: Light color scheme (Blue)
bg_BG: Светла цветова схема (синя)

en: Light color scheme (Dark blue and Light blue)
bg_BG: Светла цветова схема (тъмносиньо и светлосиньо)

en: Light color scheme (Dark grey and Red)
bg_BG: Светла цветова схема (тъмно сиво и червено)

en: Light color scheme (Green and Orange)
bg_BG: Светла цветова схема (зелено и оранжево)

en: Light color scheme (Heavenly and Light blue)
bg_BG: Светла цветова схема (Небесно и светлосиньо)

en: Light color scheme (Light grey and Green)
bg_BG: Светла цветова схема (светло сиво и зелено)

en: Light color scheme (Light grey and Light red)
bg_BG: Светла цветова схема (светло сиво и светло червено)

en: Light color scheme (Orange and Gray)
bg_BG: Светла цветова схема (оранжево и сиво)

en: Light color scheme (Turquoise)
bg_BG: Светла цветова схема (тюркоаз)

en: Light color scheme (Violet and Pink)
bg_BG: Светла цветова схема (виолетово и розово)

en: Light shadow
bg_BG: Светла сянка

en: Light underlining
bg_BG: Леко подчертаване

en: Lightweight menu
bg_BG: Олекотено меню

en: Line height for %s headings
bg_BG: Височина на реда за %s заглавия

en: Line height of the site description text
bg_BG: Височина на реда на текста на описанието на сайта

en: Line thickness
bg_BG: Дебелина на линията

en: Linear arrow
bg_BG: Линейна стрелка

en: Link to advertising source
bg_BG: Връзка към източник на реклама

en: Link to social network (URL)
bg_BG: Връзка към социална мрежа (URL)

en: Links color
bg_BG: Цвят за препратките

en: Links color (outside)
bg_BG: Цвят на връзките (отвън)

en: Links in content
bg_BG: Връзки в съдържанието

en: Links size
bg_BG: Размер на връзките

en: Links size (drop-down menu)
bg_BG: Размер на връзките (падащо меню)

en: List of updates for the %s
bg_BG: Списък с актуализации за %s

en: Lists
bg_BG: Списъци

en: Lists, Quotes, Headings
bg_BG: Списъци, цитати, заглавия

en: Loading...
bg_BG: Зареждане...

en: Location of the pagination section
bg_BG: Местоположение на секцията за номериране на страници

en: Logo variation
bg_BG: Вариация на логото

en: Logo without limits
bg_BG: Лого без ограничения

en: Lots of hooks (windows for codes)
bg_BG: Много куки (прозорци за кодове)

en: MENU
bg_BG: МЕНЮ

en: Main
bg_BG: Основен

en: Main Menu
bg_BG: Основно меню

en: Main menu
bg_BG: Основно меню

en: Main menu item font
bg_BG: Шрифт на елемента от главното меню

en: Main menu items text size
bg_BG: Размер на текста на елементите от главното меню

en: Main menu items titles in uppercase
bg_BG: Заглавията на елементите от главното меню са с главни букви

en: Main page
bg_BG: Главна страница

en: Main post image
bg_BG: Изображение на главната публикация

en: Make main menu sticky when scrolling (only for desktop versions of pc)
bg_BG: Направете главното меню залепващо при превъртане (само за настолни версии на компютъра)

en: Management and configuration instructions for the %s
bg_BG: Инструкции за управление и конфигуриране за %s

en: Marker color - bulleted lists
bg_BG: Цвят на маркера - списъци с водещи символи

en: Marker color - numbered lists
bg_BG: Цвят на маркера - номерирани списъци

en: Maximum number of category elements
bg_BG: Максимален брой елементи на категорията

en: Maximum number of tag elements
bg_BG: Максимален брой елементи на етикета

en: Medium
bg_BG: Среден

en: Mega menu (mega lists, dropdown, single) in the main menu
bg_BG: Мега меню (мега списъци, падащо меню, единично меню) в главното меню

en: Megamenu (graphic) with customizer in the main menu
bg_BG: Мегаменю (графично) с персонализатор в главното меню

en: Megamenu customizer
bg_BG: Персонализатор на мегаменю

en: Menu Locations
bg_BG: Позиция на менюто

en: Menu item name
bg_BG: Име на елемент от менюто

en: Menu variants
bg_BG: Варианти на менюто

en: Meta tag design
bg_BG: Дизайн на мета тагове

en: Meta tag size
bg_BG: Размер на мета таговете

en: Meta tags in categories
bg_BG: Мета тагове в категориите

en: Meta tags in posts
bg_BG: Мета тагове в публикациите

en: Minimum required version:
bg_BG: Миниално изискуема версия:

en: Mobile
bg_BG: Мобилен

en: Modularity and flexibility
bg_BG: Модулност и гъвкавост

en: Month
bg_BG: Месец

en: Month in letters
bg_BG: Месец с букви

en: More fonts are available in the premium version
bg_BG: В премиум версията са налични повече шрифтове

en: More fonts to choose from
bg_BG: Още шрифтове, от които да избирате

en: Most popular categories
bg_BG: Най-популярни категории

en: Move social links in the header over the image
bg_BG: Преместване на социални връзки в горния колонтитул над изображението

en: Multicolor scheme: Demo location of color
bg_BG: Многоцветна схема: Демонстрация на местоположението на цвета

en: Near the order totals on the order page
bg_BG: Близо до общата сума на поръчката на страницата с поръчки

en: New Posts
bg_BG: Нови публикации

en: News
bg_BG: Новини

en: Next post
bg_BG: Следваща публикация

en: Next posts
bg_BG: Следващи публикации

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
bg_BG: Няма предприето действие. Разширението %1$s  вече е активирано.

en: No image selected
bg_BG: Няма избрано изображение

en: No limits
bg_BG: Без ограничения

en: No photo
bg_BG: Няма снимка

en: No plugins are available to be activated at this time.
bg_BG: Няма налични разширения за активиране в момента.

en: No plugins are available to be installed at this time.
bg_BG: Няма налични разширения за инсталиране за момента.

en: No plugins are available to be updated at this time.
bg_BG: Няма налични разширения за обновление за момента.

en: No plugins to install, update or activate.
bg_BG: Няма разширения за инсталиране, обновяване или активиране.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
bg_BG: Няма избрани разширения за активиране. Няма предприети действия.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
bg_BG: Няма избрани разширения за инсталиране. Няма предприети действия.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
bg_BG: Няма избрани разширения за обновление. Няма предприети действия.

en: No products were found matching your selection.
bg_BG: Не са открити продукти които отговарят на избраните критерии.

en: No sidebar (center)
bg_BG: Без странична лента (в центъра)

en: No sidebar (full width)
bg_BG: Без странична лента (пълна ширина)

en: No sorting
bg_BG: Без сортиране

en: Not Installed
bg_BG: Не е инсталирано

en: Not available
bg_BG: Не е налична

en: Not display
bg_BG: Не се показва

en: Not display titles
bg_BG: Не показвайте заглавия

en: Nothing found
bg_BG: Няма резултати

en: Nothing found:
bg_BG: Няма резултати:

en: Nothing matched your search terms. Try other keywords.
bg_BG: Нищо не съответства на вашите ключови думи. Опитайте с други ключови думи.

en: Nothing was found at this location. Try one of the links below or use the search.
bg_BG: На това място не е намерено нищо. Опитайте някоя от връзките по-долу или използвайте търсенето.

en: Now you can follow the theme updates on the page
bg_BG: Вече можете да следите актуализациите на темата на страницата

en: Number (size) of columns in categories
bg_BG: Брой (размер) на колоните в категориите

en: Number of author posts in the author section
bg_BG: Брой публикации на автори в секцията за автори

en: Number of columns for related posts
bg_BG: Брой колони за свързани публикации

en: Number of columns in %s
bg_BG: Брой колони в %s

en: Number of comments
bg_BG: Брой коментари

en: Number of comments on a post
bg_BG: Брой коментари към публикация

en: Number of post views
bg_BG: Брой преглеждания на публикациите

en: Number of posts available
bg_BG: Брой налични публикации

en: Number of posts displayed
bg_BG: Брой показани публикации

en: Number of posts displayed (In each column)
bg_BG: Брой показани публикации (във всяка колона)

en: Number of related posts
bg_BG: Брой свързани публикации

en: Number of slides in the wide slider
bg_BG: Брой слайдове в широкия слайдер

en: Number of symbols in description
bg_BG: Брой символи в описанието

en: Numeric lists variation
bg_BG: Вариация на числови списъци

en: Numeric pagination
bg_BG: Числово номериране

en: Off
bg_BG: Изкл

en: Old comments
bg_BG: Стари коментари

en: On this page you can insert counters, banners, or any other content that will be displayed on the front of the site
bg_BG: На тази страница можете да вмъквате броячи, банери или всяко друго съдържание, което ще се показва на предната част на сайта

en: One
bg_BG: Едно

en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
bg_BG: Една мисъл &ldquo;%1$s&rdquo;

en: Only main page
bg_BG: Само главна страница

en: Only pages
bg_BG: Само страници

en: Only posts
bg_BG: Само публикации

en: Open
bg_BG: Отворен

en: Open Features (by activating this, you confirm that you want to reset all settings for this theme and understand the risk of permanent data loss)
bg_BG: Отворете функциите (с активирането им потвърждавате, че искате да нулирате всички настройки за тази тема и разбирате риска от трайна загуба на данни)

en: Open book
bg_BG: Отворена книга

en: Open link in new tab
bg_BG: Отворете връзката в нов таб

en: Open settings
bg_BG: Отваряне на настройките

en: Option to disable block editor (%s) in text editor
bg_BG: Опция за деактивиране на блоковия редактор (%s) в текстовия редактор

en: Option to disable block editor (%s) in widgets
bg_BG: Опция за деактивиране на блоковия редактор (%s) в уиджетите

en: Or if you decide to use a child theme.
bg_BG: Или ако решите да използвате детска тема.

en: Orientation for main menu items
bg_BG: Ориентация за елементите от главното меню

en: Orientation of the logo and site name
bg_BG: Ориентация на логото и името на сайта

en: Overall text size
bg_BG: Общ размер на текста

en: Overall titles line height
bg_BG: Обща височина на реда на заглавията

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page for adding codes
bg_BG: Страница за добавяне на кодове

en: Pages
bg_BG: Страници

en: Pages section header on the sitemap
bg_BG: Заглавка на секцията „Страници“ в картата на сайта

en: Pages:
bg_BG: Страници:

en: Pagination
bg_BG: Странициране

en: Pagination section design
bg_BG: Дизайн на раздела за номериране

en: Pagination section size
bg_BG: Размер на раздела за пагинация

en: Pagination variation
bg_BG: Вариант на пагинация

en: Paper clip
bg_BG: Щипка за хартия

en: Paper clip (vertical)
bg_BG: Кламер (вертикален)

en: Par.
bg_BG: Пар.

en: Pencil
bg_BG: Милив

en: Picture contrast
bg_BG: Контраст на картината

en: Picture frame
bg_BG: Рамка за картина

en: Picture variant
bg_BG: Вариант на картината

en: Please contact the administrator of this site for help.
bg_BG: Моля, свържете се с администратора на този сайт за помощ.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
bg_BG: Моля, свържете се с автора на разширението и попитайте за пакет на разширението според изискванията на WordPress.

en: Plugin
bg_BG: Разширение

en: Plugin activated successfully.
bg_BG: Разширението е активирано успешно.

en: Plugin activation failed.
bg_BG: Проблем с активирането на разширението.

en: Plugin for inserting your own functions
bg_BG: Плъгин за вмъкване на ваши собствени функции

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
bg_BG: Разширението не е активирано. Необходима е по-висока версия на %s за темата. Моля, обновете разширението.

en: Plugins adapting
bg_BG: Адаптиране на плъгини

en: Polaroid
bg_BG: Полароид

en: Popular products
bg_BG: Популярни продукти

en: Post author
bg_BG: Автор

en: Post card description size
bg_BG: Размер на описанието на пощенската картичка

en: Post card title size
bg_BG: Размер на заглавието на пощенската картичка

en: Post categories
bg_BG: Категории на публикациите

en: Post creation date
bg_BG: Дата на създаване на публикацията

en: Post reading time
bg_BG: Време за четене на публикации

en: Post sorting
bg_BG: Сортиране на публикации

en: Post tags
bg_BG: Етикети за публикации

en: Post title option
bg_BG: Опция за заглавие на публикацията

en: Post titles size
bg_BG: Размер на заглавията на публикациите

en: Post update date
bg_BG: Дата на актуализация на публикацията

en: Posted by
bg_BG: Публикувано от

en: Posts
bg_BG: Публикации

en: Posts and pages
bg_BG: Публикации и страници

en: Posts background color
bg_BG: Цвят на фона на публикациите

en: Posts background color (on hover)
bg_BG: Цвят на фона на публикациите (при задържане на курсора на мишката)

en: Posts section header on the sitemap
bg_BG: Заглавка на секцията „Публикации“ в картата на сайта

en: Posts titles color on hover
bg_BG: Цвят на заглавията на публикациите при задържане на курсора на мишката

en: Posts titles text color
bg_BG: Цвят на текста на заглавията на публикациите

en: Posts titles text color (on hover)
bg_BG: Цвят на текста на заглавията на публикациите (при задържане на курсора на мишката)

en: Posts:
bg_BG: Публикации:

en: Powerful color settings
bg_BG: Мощни цветови настройки

en: Powerful typography
bg_BG: Мощна типография

en: Pre-Packaged
bg_BG: Предварително опаковано

en: Presentation page
bg_BG: Страница за презентация

en: Preset options
bg_BG: Предварително зададени опции

en: Preset settings
bg_BG: Предварително зададени настройки

en: Presets | Reset settings | Import
bg_BG: Предварителни настройки | Нулиране на настройките | Импортиране

en: Previous post
bg_BG: Предишна публикация

en: Previous posts
bg_BG: Предишен

en: Pricing
bg_BG: Цени

en: Primary theme color
bg_BG: Основен цвят на темата

en: Priority partition
bg_BG: Приоритетен дял

en: Pro page
bg_BG: Професионална страница

en: Product price color
bg_BG: Цвят на цената на продукта

en: Proportion of width occupied by top menu
bg_BG: Пропорция на ширината, заета от горното меню

en: Publication date:
bg_BG: Дата на публикуване:

en: Quick Links
bg_BG: Бързи линкове

en: Quote blocks
bg_BG: Цитатни блокове

en: Range for fluently movement
bg_BG: Обхват за плавно движение

en: Rate this theme
bg_BG: Оценете тази тема

en: Read More
bg_BG: Прочети повече

en: Read more
bg_BG: Прочети повече

en: Reading time
bg_BG: Време за четене

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Start here</a>.
bg_BG: Готови ли сте да публикувате първата си публикация? <a href="%1$s">Започнете оттук</a> .

en: Ready-made color schemes
bg_BG: Готови цветови схеми

en: Recommended
bg_BG: Препоръчително

en: Rectangular quotes
bg_BG: Правоъгълни цитати

en: Reducing picture
bg_BG: Намаляване на картината

en: Reduction
bg_BG: Намаление

en: Related elements for the main theme color
bg_BG: Свързани елементи за основния цвят на темата

en: Related posts
bg_BG: Подобни публикации

en: Relieve the Top menu (replace with lightweight)
bg_BG: Облекчете горното меню (заменете го с леко)

en: Remove
bg_BG: Премахни

en: Remove "Up button"
bg_BG: Премахнете „бутона нагоре“

en: Remove URL field in comments (for posts and pages)
bg_BG: Премахване на полето за URL адрес в коментарите (за публикации и страници)

en: Remove buttons (back and next) from numeric pagination
bg_BG: Премахване на бутоните (назад и напред) от числовата пагинация

en: Remove color in neighboring blocks
bg_BG: Премахване на цвят в съседните блокове

en: Remove comment section (for pages)
bg_BG: Премахване на секцията за коментари (за страници)

en: Remove comment section (for posts)
bg_BG: Премахване на секцията за коментари (за публикации)

en: Remove decryption in meta boxs
bg_BG: Премахване на декриптирането в мета кутиите

en: Remove decryption in taxonomies
bg_BG: Премахване на дешифрирането в таксономиите

en: Remove description from posts blocks in categories
bg_BG: Премахване на описание от блокове за публикации в категории

en: Remove hidden H2 tag from pagination
bg_BG: Премахване на скрития H2 таг от пагинацията

en: Remove image slicing for %s
bg_BG: Премахване на нарязването на изображението за %s

en: Remove link from author name
bg_BG: Премахване на връзката от името на автора

en: Remove link underline
bg_BG: Премахване на подчертаването на връзката

en: Remove main menu
bg_BG: Премахване на главното меню

en: Remove meta tag icons
bg_BG: Премахване на иконите на мета тагове

en: Remove post titles
bg_BG: Премахване на заглавията на публикациите

en: Remove prefix (site name) after SEO Title
bg_BG: Премахнете префикса (име на сайта) след SEO заглавието

en: Remove section (next entry)
bg_BG: Премахване на раздел (следващ запис)

en: Remove stub (No photo) in related posts
bg_BG: Премахване на заглавие (без снимка) в свързани публикации

en: Remove the dividing line
bg_BG: Премахнете разделителната линия

en: Remove the main (top) image in pages
bg_BG: Премахнете основното (горно) изображение в страниците

en: Remove the main (top) image in posts
bg_BG: Премахване на основното (горно) изображение в публикациите

en: Remove the prefix "Category" on category pages
bg_BG: Премахнете префикса „Категория“ от страниците с категории

en: Remove the prefix (site description) after the SEO Title on the main page
bg_BG: Премахнете префикса (описание на сайта) след SEO заглавието на главната страница

en: Remove the stub "No photo" from posts blocks in categories
bg_BG: Премахнете мъничето „Без снимка“ от блоковете за публикации в категориите

en: Remove title from posts blocks in categories
bg_BG: Премахване на заглавие от блокове за публикации в категории

en: Remove top menu
bg_BG: Премахване на горното меню

en: Removing H2 tag from pagination is good for SEO, but worse for special programs (for the visually impaired)
bg_BG: Премахването на H2 тага от пагинацията е добро за SEO, но по-лошо за специални програми (за хора с увредено зрение)

en: Removing extra image sizes
bg_BG: Премахване на допълнителни размери на изображенията

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Required Update not Available
bg_BG: Изискваното обновление не е налично

en: Requires Update
bg_BG: Изисква обновление

en: Reset settings
bg_BG: Нулиране на настройките

en: Reset settings and Apply presets
bg_BG: Нулиране на настройките и прилагане на предварително зададени настройки

en: Reset theme settings and activate presets
bg_BG: Нулиране на настройките на темата и активиране на предварително зададени настройки

en: Return to Required Plugins Installer
bg_BG: Върни се в инсталиране на задължителните разширения

en: Return to the Dashboard
bg_BG: Върни се в Таблото

en: Rhombus
bg_BG: Ромб

en: Right
bg_BG: Дясно

en: Right arrow
bg_BG: Стрелка надясно

en: Right sidebar
bg_BG: Дясна страничната лента

en: Roll up block
bg_BG: Навиващ се блок

en: Round dots
bg_BG: Кръгли точки

en: Round frame
bg_BG: Кръгла рамка

en: Round quotes
bg_BG: Кръгли цитати

en: Rounded square frame
bg_BG: Закръглена квадратна рамка

en: SEO settings
bg_BG: SEO настройки

en: Scroll ticker endlessly
bg_BG: Безкрайно превъртане на тикера

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search button size
bg_BG: Размер на бутона за търсене

en: Search results for: %s
bg_BG: Резултати от търсенето за: %s

en: Section (next entry)
bg_BG: Раздел (следващ запис)

en: Section heading
bg_BG: Заглавие на раздел

en: Section image
bg_BG: Изображение на секцията

en: Section option
bg_BG: Опция за секция

en: Section with settings
bg_BG: Раздел с настройки

en: Sections
bg_BG: Раздели

en: Sections background color
bg_BG: Цвят на фона на секциите

en: Sections with blocks on the main
bg_BG: Секции с блокове на главния

en: Select Image
bg_BG: Избери Снимка

en: Select category
bg_BG: Избери категория

en: Select category for column
bg_BG: Изберете категория за колоната

en: Select image
bg_BG: Избор на изображение

en: Select theme (where to get the settings)
bg_BG: Изберете тема (откъде да вземете настройките)

en: Selecting a category to display in a wide slider
bg_BG: Избор на категория за показване в широк плъзгач

en: Selecting an icon for the quote block
bg_BG: Избор на икона за блока с цитати

en: Selecting the width of the site
bg_BG: Избор на ширината на сайта

en: Separate sidebars for %1$s and %2$s
bg_BG: Отделни странични ленти за %1$s и %2$s

en: Separator and header color in breadcrumbs
bg_BG: Разделител и цвят на горен колонтитул в пътечката

en: Separator between breadcrumbs
bg_BG: Разделител между пътечката

en: Separator between numbers
bg_BG: Разделител между числата

en: Separator variation for author section
bg_BG: Вариант на разделителя за секцията за автора

en: Set ALT value for stub No photo
bg_BG: Задаване на ALT стойност за мъниче Няма снимка

en: Set settings here
bg_BG: Задайте настройките тук

en: Set your SEO Description for the homepage
bg_BG: Задайте SEO описание за началната страница

en: Set your SEO Title for the homepage
bg_BG: Задайте SEO заглавие за началната страница

en: Set your separator for SEO Title prefix
bg_BG: Задайте разделител за префикса на SEO заглавие

en: Settings basic widgets (post, page, category, menu)
bg_BG: Основни настройки на джаджите (публикация, страница, категория, меню)

en: Settings copy
bg_BG: Копиране на настройките

en: Sharp quotes
bg_BG: Остри цитати

en: Shop
bg_BG: Магазин

en: Show "Read more" button in the center
bg_BG: Показване на бутона „Прочетете още“ в центъра

en: Show Details
bg_BG: Покажи детайли

en: Show all pagination items (for numeric)
bg_BG: Показване на всички елементи за номериране (за числови)

en: Show link to home page
bg_BG: Покажи линк към началната страница

en: Show more
bg_BG: Покажи повече

en: Show pages on sitemap
bg_BG: Показване на страници в картата на сайта

en: Show posts on sitemap
bg_BG: Показване на публикации в картата на сайта

en: Show slider full screen width
bg_BG: Показване на плъзгача през цялата ширина на екрана

en: Show title for categories, archives and tags
bg_BG: Показване на заглавие за категории, архиви и етикети

en: Show title in breadcrumb for posts
bg_BG: Покажи заглавието в пътечката за публикации

en: Side border
bg_BG: Странична рамка

en: Side column
bg_BG: Странична колона

en: Side shadow
bg_BG: Странична сянка

en: Sidebar orientation on main page
bg_BG: Ориентация на страничната лента на главната страница

en: Sidebar orientation on the entire site
bg_BG: Ориентация на страничната лента в целия сайт

en: Simple
bg_BG: Обикновен

en: Simple design
bg_BG: Прост дизайн

en: Simple headers
bg_BG: Прости заглавки

en: Site Map
bg_BG: Карта на сайта

en: Site body background color
bg_BG: Цвят на фона на тялото на сайта

en: Site description font
bg_BG: Шрифт за описание на сайта

en: Site description text size
bg_BG: Размер на текста на описанието на сайта

en: Site header background color
bg_BG: Цвят на фона на заглавката на сайта

en: Site map
bg_BG: Карта на сайта

en: Site not ready
bg_BG: Сайтът не е готов

en: Site title and description text color
bg_BG: Заглавие на сайта и цвят на текста на описанието

en: Site title font
bg_BG: Шрифт за заглавие на сайта

en: Site title line height
bg_BG: Височина на реда на заглавието на сайта

en: Site title size
bg_BG: Размер на заглавието на сайта

en: Site width
bg_BG: Широчина на сайта

en: Six
bg_BG: Шест

en: Size fixed
bg_BG: Фиксиран размер

en: Size of main menu items
bg_BG: Размер на елементите от главното меню

en: Size of section headers on the main page
bg_BG: Размер на заглавките на секциите на главната страница

en: Skip to main content
bg_BG: Преминете към основното съдържание

en: Slider move time
bg_BG: Време за движение на плъзгача

en: Slight slope
bg_BG: Лек наклон

en: Small
bg_BG: Малък

en: Small circle
bg_BG: Малък кръг

en: Small dash
bg_BG: Малко тире

en: Small flag
bg_BG: Малко знаме

en: Small square
bg_BG: Малък площад

en: Smooth dimming
bg_BG: Плавно затъмняване

en: Snowflake
bg_BG: Снежинка

en: Soaring
bg_BG: Извисяващ се

en: Soaring blocks
bg_BG: Извисяващи се блокове

en: Social Media Links
bg_BG: Връзки към социални медии

en: Social link
bg_BG: Социална връзка

en: Social link customizer in the site header
bg_BG: Персонализатор на социални връзки в заглавката на сайта

en: Social link design (for icons no background)
bg_BG: Дизайн на социални връзки (за икони без фон)

en: Social link design (for icons with background)
bg_BG: Дизайн на социални връзки (за икони с фон)

en: Social link form
bg_BG: Формуляр за социални връзки

en: Social link size
bg_BG: Размер на социалните връзки

en: Social links
bg_BG: Социални връзки

en: Social links fill color
bg_BG: Цвят на запълване на социалните връзки

en: Solid frame
bg_BG: Солидна рамка

en: Solid line
bg_BG: Плътна линия

en: Solid tick
bg_BG: Твърд тик

en: Some functionality is provided in a separate plugin (as required by %s)
bg_BG: Някои функции са предоставени в отделен плъгин (както се изисква от %s)

en: Some styles work well with the background
bg_BG: Някои стилове се съчетават добре с фона

en: Something went wrong with the plugin API.
bg_BG: Нещо се обърка с API ключа на разширението.

en: Source
bg_BG: Източник

en: Spaces
bg_BG: Пространства

en: Speaker
bg_BG: Говорител

en: Specify 100% for center the title
bg_BG: Посочете 100% fили центрирайте заглавието

en: Specify the number of columns of popular products
bg_BG: Посочете броя на колоните с популярни продукти

en: Specify the number of columns of related products
bg_BG: Посочете броя на колоните със свързани продукти

en: Specify the number of popular products
bg_BG: Посочете броя на популярните продукти

en: Specify the number of related products
bg_BG: Посочете броя на свързаните продукти

en: Specify your text for the link (Default - Home)
bg_BG: Посочете текста за връзката (По подразбиране - Начало)

en: Speed Settings
bg_BG: Настройки на скоростта

en: Square
bg_BG: Квадрат

en: Square dots
bg_BG: Квадратни точки

en: Square frame
bg_BG: Квадратна рамка

en: Square quotes
bg_BG: Квадратни цитати

en: Standard flipping
bg_BG: Стандартно обръщане

en: Star
bg_BG: Звезда

en: Status
bg_BG: Статус

en: Sticker color - Sale
bg_BG: Цвят на стикера - Разпродажба

en: Style: Confident oasis
bg_BG: Стил: Уверен оазис

en: Style: Heavenly
bg_BG: Стил: Небесен

en: Style: Hippopotamus
bg_BG: Стил: Хипопотам

en: Style: Intrusive frames
bg_BG: Стил: Натрапчиви рамки

en: Style: Minimalism
bg_BG: Стил: Минимализъм

en: Style: Mixing colors
bg_BG: Стил: Смесване на цветове

en: Style: News book
bg_BG: Стил: Новини

en: Style: News time
bg_BG: Стил: Време за новини

en: Style: Night magazine
bg_BG: Стил: Нощно списание

en: Style: Photo maximalism
bg_BG: Стил: Фото максимализъм

en: Style: Strict carrot
bg_BG: Стил: Строг морков

en: Style: Through limitations
bg_BG: Стил: Чрез ограничения

en: Style: Womens blog
bg_BG: Стил: Дамски блог

en: Support technical
bg_BG: Техническа поддръжка

en: Switch off
bg_BG: Изключване

en: Tag cloud
bg_BG: Облак от тагове

en: Tags
bg_BG: Етикети

en: Taxonomy for related posts
bg_BG: Таксономия за свързани публикации

en: Technical support
bg_BG: Техническа поддръжка

en: Template orientation
bg_BG: Ориентация на шаблона

en: Text
bg_BG: Текст

en: Text at the bottom of the footer
bg_BG: Текст в долната част на долния колонтитул

en: Text color
bg_BG: Цвят на текста

en: Text color for quote block
bg_BG: Цвят на текста за блока с цитати

en: Text color main menu (on hover)
bg_BG: Цвят на текста в главното меню (при задържане на курсора)

en: Text color main menu, footer and widget titles
bg_BG: Цвят на текста в главното меню, долния колонтитул и заглавията на уиджетите

en: Text color of H1 headings
bg_BG: Цвят на текста на заглавията H1

en: Text color of H2 headings
bg_BG: Цвят на текста на H2 заглавията

en: Text color of H3 - H6 headings
bg_BG: Цвят на текста на заглавията H3 - H6

en: Text color of menu items of basic widgets
bg_BG: Цвят на текста на елементите от менюто на основните джаджи

en: Text color of menu items of basic widgets (on hover)
bg_BG: Цвят на текста на елементите от менюто на основните джаджи (при задържане на курсора на мишката)

en: Text font
bg_BG: Шрифт за Текстовете

en: Text for the main link in breadcrumbs
bg_BG: Текст за основната връзка в пътечка

en: Text line height
bg_BG: Височина на реда на текста

en: Text size
bg_BG: Размер на текста

en: Text size of %s headings
bg_BG: Размер на текста на %s заглавия

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
bg_BG[0]: Следната приставка трябва да бъде актуализирана до последна версия, за да се осигури максимална съвместимост с тази тема: %1$s.
bg_BG[1]: Следните приставки трябва да бъдат актуализирани до последна версия, за да се осигури максимална съвместимост с тази тема: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully -
bg_BG: Следният плъгин беше активиран успешно -

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
bg_BG[0]: Следният плъгин бе активиран успешно:
bg_BG[1]: Следните плъгини бяха активирани успешно:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
bg_BG[0]: Следното препоръчително разширение в момента не е активно:%1$s.
bg_BG[1]: Следните препоръчителни разширения в момента не са активни:%1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
bg_BG[0]: Следното необходимо разширение не е активно: %1$s.
bg_BG[1]: Следните необходими разширения не са активни: %1$s.

en: The import section is not available! The import section is available when there are suitable themes to import
bg_BG: Разделът за импортиране не е наличен! Разделът за импортиране е наличен, когато има подходящи теми за импортиране

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg_BG: Стартиран е процес на инсталиране и активиране. Процеса може да отнеме известно време в зависимост от хостинг доставчика. Имайте търпение.

en: The installation of %1$s failed.
bg_BG: Проблем с инсталацията на %1$s.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg_BG: Стартиран е процес на инсталиране и активиране. За различните хостинг доставчици отнема различно време, моля изчакайте.

en: The main menu must be enabled for the %s to be displayed
bg_BG: Главното меню трябва да е активирано, за да се покаже %s

en: The maximum number of categories on the sitemap
bg_BG: Максималният брой категории в картата на сайта

en: The maximum number of pages on the sitemap
bg_BG: Максималният брой страници в картата на сайта

en: The maximum number of posts on the sitemap
bg_BG: Максималният брой публикации в картата на сайта

en: The presented settings allow you to remove from the slicing the largest sizes that are not used in this theme.
bg_BG: Представените настройки ви позволяват да премахнете от нарязването най-големите размери, които не се използват в тази тема.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
bg_BG: Дистанционния пакет на разширението съдържа повече от един файл, но не са пакетирани в обща папка.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
bg_BG: Дистанционния пакет на разширението не съдържа папка с желания слуг и преименуването не сработи.

en: The selected image will be compressed to the optimal size 150 x 100 px
bg_BG: Избраното изображение ще бъде компресирано до оптималния размер 150 x 100 px

en: The size is registered by %s itself. Can be used by this theme when 1920 x 1080 is disabled and set to Full Screen.
bg_BG: Размерът е регистриран от самия %s. Може да се използва от тази тема, когато резолюцията 1920 x 1080 е деактивирана и е зададена на Цял екран.

en: The size is registered by %s itself. Not used in this theme.
bg_BG: Размерът е регистриран от самия %s. Не се използва в тази тема.

en: The size is registered by this theme. Used only when "Full width website" is set.
bg_BG: Размерът е регистриран от тази тема. Използва се само когато е зададено „Уебсайт с пълна ширина“.

en: The size of these styles is quite large, but the benefit is negligible. 
    			Disable if you do not see any difference in the design of block widgets or in the page editor using blocks (Gutenberg)
bg_BG: Размерът на тези стилове е доста голям, но ползата е незначителна.
    
    Деактивирайте, ако не виждате никаква разлика в дизайна на блоковите джаджи или в редактора на страници, използващ блокове (Gutenberg).

en: The theme creates multiple thumbnail sizes in a single 16x9 format and uses optimal sizes in the right places. This has a good effect on loading speed and proper display in a unified style.
bg_BG: Темата създава множество размери на миниатюри в един формат 16x9 и използва оптимални размери на правилните места. Това има добър ефект върху скоростта на зареждане и правилното показване в унифициран стил.

en: Theme
bg_BG: Тема

en: There are no posts in this category. Perhaps a search will help.
bg_BG: Няма публикации в тази категория. Може би търсенето ще помогне.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
bg_BG: Има едно или повече задължителни или препоръчителни разширения за инсталиране, обновяване или активиране.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
bg_BG[0]: Има налична актуализация за: %1$s.
bg_BG[1]: Има налични актуализации за: %1$s.

en: These are not bugs, these are features
bg_BG: Това не са грешки, това са функции

en: These settings register a new size for the main (top) image of posts and pages.
bg_BG: Тези настройки регистрират нов размер за основното (горно) изображение на публикациите и страниците.

en: These widgets are displayed in the %s column of the footer
bg_BG: Тези уиджети се показват в колоната %s на долния колонтитул

en: These widgets are displayed in the right or left column, depending on the site settings
bg_BG: Тези джаджи се показват в дясната или лявата колона, в зависимост от настройките на сайта

en: These widgets are displayed when the corresponding template is selected in the record or page properties
bg_BG: Тези уиджети се показват, когато съответният шаблон е избран в свойствата на записа или страницата

en: Thick border
bg_BG: Дебела рамка

en: Thin border
bg_BG: Тънка рамка

en: This allows you to transfer settings between themes in one click.
bg_BG: Това ви позволява да прехвърляте настройки между теми с едно щракване.

en: This can be useful, for example, if you applied a lot of customizations in the free version and then bought the premium version.
bg_BG: Това може да бъде полезно, например, ако сте приложили много персонализации в безплатната версия и след това сте закупили премиум версията.

en: This imports the customizations (visual customizer) from the selected theme into the current theme.
bg_BG: Това импортира персонализациите (визуален персонализатор) от избраната тема в текущата тема.

en: This is the most customizable theme out of the customizable themes
bg_BG: Това е най-персонализируемата тема от всички персонализируеми теми

en: This is theme developer %s. I improving and maintaining the theme on my own.
bg_BG: Това е разработчикът на теми %s. Аз сам подобрявам и поддържам темата.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
bg_BG: Разширението се нуждае от обновление, за да е съвместимо с темата.

en: This plugin often conflicts with various plugins that are responsible for "Delayed post loading", "Infinite post loading" and "Caching".
bg_BG: Този плъгин често е в конфликт с различни плъгини, които са отговорни за „Забавено зареждане на публикации“, „Безкрайно зареждане на публикации“ и „Кеширане“.

en: This removes the underlining of links in the content text
bg_BG: Това премахва подчертаването на връзките в текста на съдържанието

en: This section has been created for your convenience. All settings are safe and cannot disrupt the site. To further increase the speed of the site, go to the help page.
bg_BG: Този раздел е създаден за ваше удобство. Всички настройки са безопасни и не могат да нарушат работата на сайта. За да увеличите допълнително скоростта на сайта, посетете страницата за помощ.

en: This setting will apply the selected color scheme, all your colors will be reassigned
bg_BG: Тази настройка ще приложи избраната цветова схема, всички ваши цветове ще бъдат преназначени

en: This setting will completely disable the main menu, including the %s
bg_BG: Тази настройка ще деактивира напълно главното меню, включително %s

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
bg_BG[0]: Тази тема препоръчва следната приставка: %1$s.
bg_BG[1]: Тази тема препоръчва следните приставки: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
bg_BG[0]: Тази тема изисква следната приставка: %1$s.
bg_BG[1]: Тази тема изисква следните приставки: %1$s.

en: This will disable the heavy script required to control the sliders with the keyboard
bg_BG: Това ще деактивира тежкия скрипт, необходим за управление на плъзгачите с клавиатурата

en: This will reset all theme settings to default, apply the chosen color scheme and activate some settings for the example
bg_BG: Това ще нулира всички настройки на темата до фабричните, ще приложи избраната цветова схема и ще активира някои настройки за примера

en: This works when you click on the image
bg_BG: Това работи, когато кликнете върху изображението

en: Three
bg_BG: Три

en: Three columns
bg_BG: Три колони

en: Three pagination options
bg_BG: Три опции за номериране на страници

en: Ticker
bg_BG: Тикер

en: Ticker display variations
bg_BG: Вариации на показването на тикери

en: Ticker is taken from the title of the last entry in the selected category
bg_BG: Тикерът се взема от заглавието на последния запис в избраната категория

en: Ticker link
bg_BG: Линк към тикера

en: Ticker name
bg_BG: Име на тикера

en: Ticker speed
bg_BG: Скорост на тикера

en: Time between slides
bg_BG: Време между слайдовете

en: Tint picture
bg_BG: Оцветяване на картината

en: Title and logo
bg_BG: Заглавие и лого

en: Title for column
bg_BG: Заглавие на колоната

en: Title for section (Related posts)
bg_BG: Заглавие на раздела (Свързани публикации)

en: Title for the latest posts section
bg_BG: Заглавие на секцията с последните публикации

en: Title text size
bg_BG: Размер на текста на заглавието

en: Title text size for small cards
bg_BG: Размер на заглавния текст за малки картички

en: Titles text general color
bg_BG: Общ цвят на текста на заглавията

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: За да активирате <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: За да активирате <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: За да инсталирате <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: За да инсталирате <span class="count">(%s)</span>

en: To change old pictures, use the thumbnail regeneration plugin.
bg_BG: За да промените стари снимки, използвайте плъгина за регенериране на миниатюри.

en: To display the sitemap, create a new page through the standard WordPress menu,
    			go to page edit mode and select the "Site Map" template on the right side, save the page.
bg_BG: За да покажете картата на сайта, създайте нова страница чрез стандартното меню на WordPress, отидете в режим на редактиране на страница и изберете шаблона „Карта на сайта“ от дясната страна, запазете страницата.

en: To extend the theme, install the free plugin
bg_BG: За да разширите темата, инсталирайте безплатния плъгин

en: To restore the default settings, clear the field data and save
bg_BG: За да възстановите настройките по подразбиране, изчистете данните за полето и ги запазете

en: Together with the icon, the text is also aligned
bg_BG: Заедно с иконата, текстът също е подравнен

en: Toning neighboring blocks
bg_BG: Тониране на съседни блокове

en: Top
bg_BG: Горе

en: Top Menu
bg_BG: Горно меню

en: Top banner
bg_BG: Горен банер

en: Top bar
bg_BG: Горна лента

en: Top image
bg_BG: Най-горно изображение

en: Top margin
bg_BG: Горно поле

en: Top menu
bg_BG: Горно меню

en: Top menu text size
bg_BG: Размер на текста в горното меню

en: Top menu text size (mobile)
bg_BG: Размер на текста в горното меню (мобилно)

en: Top of footer
bg_BG: Горна част на долния колонтитул

en: Top of personal account
bg_BG: Най-горе в личния акаунт

en: Top part
bg_BG: Горна част

en: Top search
bg_BG: Най-популярно търсене

en: Total heading size
bg_BG: Общ размер на заглавието

en: Total line height of text
bg_BG: Обща височина на реда на текста

en: Total time to scroll through all messages in seconds
bg_BG: Общо време за превъртане през всички съобщения в секунди

en: Travel
bg_BG: Помощ при пътуване

en: Triangle
bg_BG: Триъгълник

en: Try searching the monthly archives. %1$s
bg_BG: Опитайте да търсите в месечните архиви. %1$s

en: Turn off icons
bg_BG: Изключване на иконите

en: Turn off separators
bg_BG: Изключете разделителите

en: Turn off styles
bg_BG: Изключване на стилове

en: Two
bg_BG: Две

en: Two author widgets
bg_BG: Два авторски уиджета

en: Two columns
bg_BG: Две колони

en: Two widgets for recent posts
bg_BG: Два уиджета за последните публикации

en: Type
bg_BG: Тип

en: Under the heading on the order page
bg_BG: Под заглавието на страницата за поръчка

en: Underline widget titles (all columns)
bg_BG: Подчертаване на заглавията на виджетите (всички колони)

en: Underlined
bg_BG: Подчертан

en: Unfortunately! This page cannot be found.
bg_BG: За съжаление! Тази страница не може да бъде намерена.

en: Up button
bg_BG: Бутон нагоре

en: Update
bg_BG: Обновяване

en: Update %2$s
bg_BG: Обнови %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Налична Актуализация <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Налична Актуализация <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
bg_BG: Изисква се обновяване

en: Update recommended
bg_BG: Препоръчва обновление

en: Updated
bg_BG: Обновена на

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Обновяване на разширението %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
bg_BG: Обновяване на разширение: %s

en: Upgrade
bg_BG: Надграждане

en: Upgrade message from the plugin author:
bg_BG: Съобщение за обновяване от автора на плъгина:

en: Upheaval
bg_BG: Катастрофа

en: Uppercase text
bg_BG: Главен текст

en: Use social icon styles
bg_BG: Използвайте стилове на социални икони

en: Useful links
bg_BG: Полезни връзки

en: Version
bg_BG: Версия

en: Vertical
bg_BG: Вертикално

en: Vertical items with button
bg_BG: Вертикални елементи с бутон

en: Vertical items with image
bg_BG: Вертикални елементи с изображение

en: Vertical line
bg_BG: Вертикална линия

en: Very big
bg_BG: Много голям

en: Very small
bg_BG: Много малък

en: View more information
bg_BG: Вижте повече информация

en: View price
bg_BG: Вижте цената

en: View your shopping cart
bg_BG: Преглед на количката

en: Views
bg_BG: Преглеждания

en: Visual Customizer Quick Links
bg_BG: Бързи връзки за визуален персонализатор

en: Visual customizer support (%s)
bg_BG: Поддръжка на визуални персонализатори (%s)

en: Volumetric
bg_BG: Обемно

en: Volumetric arrow
bg_BG: Обемна стрелка

en: Warning
bg_BG: Внимание

en: Warning! After enabling this module, check that the post cards are displayed correctly.
bg_BG: Внимание! След активиране на този модул, проверете дали пощенските картички се показват правилно.

en: Watch live sites demos
bg_BG: Гледайте демонстрации на сайтове на живо

en: We cannot find what you are looking for. Try using search.
bg_BG: Не можем да намерим това, което търсите. Опитайте да използвате търсенето.

en: Website background color
bg_BG: Цвят на фона на уебсайта

en: What does this give?
bg_BG: Какво дава това?

en: What meta tags to display
bg_BG: Какви мета тагове да се показват

en: When uploading an image to the media library, %s cuts many sizes from one image.
bg_BG: Когато качва изображение в медийната библиотека, %s изрязва много размери от едно изображение.

en: Where does the main link lead in breadcrumbs
bg_BG: Къде води основната връзка в пътечката

en: Where to display meta tags for categories
bg_BG: Къде да се показват мета тагове за категории

en: Where to display meta tags for tags
bg_BG: Къде да се показват мета тагове за тагове

en: Where to display typography
bg_BG: Къде да се показва типография

en: Where to get the date
bg_BG: Къде да взема датата

en: Where to show the latest posts section
bg_BG: Къде да се показва секцията с най-новите публикации

en: Which taxonomy to display
bg_BG: Коя таксономия да се покаже

en: White
bg_BG: Бял

en: Why do you need a child theme
bg_BG: Защо ви е необходима детска тема

en: Wide slider
bg_BG: Широк плъзгач

en: Wide slider (below the main menu)
bg_BG: Широк плъзгач (под главното меню)

en: Wide slider background color
bg_BG: Цвят на фона на широкия плъзгач

en: Wide slider headings color
bg_BG: Цвят на заглавията на широкия плъзгач

en: Widget
bg_BG: Джаджа

en: Widget Locations
bg_BG: Местоположения на джаджи

en: Widget Menu
bg_BG: Меню на джаджи

en: Widget example
bg_BG: Пример за уиджет

en: Widget header font (all columns)
bg_BG: Шрифт на заглавката на уиджета (всички колони)

en: Widget headers
bg_BG: Заглавки на уиджети

en: Widget names in uppercase (all columns)
bg_BG: Имената на уиджетите с главни букви (всички колони)

en: Widget settings
bg_BG: Параметри за джаджата

en: Widget title text size (all columns)
bg_BG: Размер на текста на заглавието на уиджета (всички колони)

en: Widget titles background size (side column)
bg_BG: Размер на фона на заглавията на виджетите (странична колона)

en: Widget with banner
bg_BG: Джаджа с банер

en: Widget with links
bg_BG: Уиджет с връзки

en: Widget with slider
bg_BG: Уиджет със плъзгач

en: Widgets added to this sidebar will appear only on %1$s %2$s. If this sidebar is empty, the default sidebar widgets will be displayed on %1$s %2$s.
bg_BG: Добавените към тази странична лента джаджи ще се показват само на %1$s %2$s. Ако тази странична лента е празна, стандартните джаджи на страничната лента ще се показват на %1$s %2$s.

en: Widgets backgrounds (side column)
bg_BG: Фонове на джаджи (странична колона)

en: Widgets header fill color (side column)
bg_BG: Цвят на запълване на заглавката на джаджите (странична колона)

en: Widgets headers text color in footer
bg_BG: Цвят на текста на заглавките на джаджи в долния колонтитул

en: Widgets title text color (side column)
bg_BG: Цвят на текста на заглавието на джаджите (странична колона)

en: Width
bg_BG: Широчина

en: With arbitrary value
bg_BG: С произволна стойност

en: With icon selection
bg_BG: С избор на икона

en: With numbering
bg_BG: С номериране

en: Without animation
bg_BG: Без анимация

en: Without background
bg_BG: Без фон

en: Without settings (Defaults)
bg_BG: Без настройки (по подразбиране)

en: WordPress Repository
bg_BG: WordPress Хранилище

en: Year
bg_BG: Година

en: You can change this setting to control the size of the images yourself.
bg_BG: Можете сами да промените тази настройка, за да контролирате размера на изображенията.

en: Your order
bg_BG: Вашата поръчка

en: Zoom (with background)
bg_BG: Увеличение (с фон)

en: Zoom out (with background)
bg_BG: Намаляване на мащаба (с фон)

en: aka "%s"
bg_BG: известен още като „%s“

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
bg_BG: неизвестен

en: big
bg_BG: голям

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
bg_BG[0]: %1$s мисъл на  &ldquo;%2$s&rdquo;
bg_BG[1]: %1$s мисли на  &ldquo;%2$s&rdquo;

en: default
bg_BG: по подазбиране

en: default - sets the overall color of the links
bg_BG: по подразбиране - задава общия цвят на връзките

en: display
bg_BG: показване

en: drop-down menu and mega menu
bg_BG: падащо меню и мега меню

en: featured
bg_BG: препоръчани

en: graphic
bg_BG: графика

en: home
bg_BG: началo

en: lists
bg_BG: списъци

en: mid
bg_BG: средата

en: min
bg_BG: мин

en: pages
bg_BG: банерът ще се показва на всички продуктови страници, маркирани с избраните тагове

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
bg_BG: и

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Всички <span class=“count”>(%s)</span>
bg_BG[1]: Всички <span class=“count”>(%s)</span>

en: posts
bg_BG: публикации

en: small
bg_BG: малък
